Mistrzostwa Polski juniorów w podnoszeniu ciężarów rozpoczęte. Rozdano pierwsze medale

2016-04-22 21:38:38(ost. akt: 2016-04-22 23:25:22)
Pierwsze medale już rozdane

W piątek (22 kwietnia) w hali widowiskowo-sportowej w Nidzicy rozpoczęli zmagania juniorzy i juniorki U-20 w Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów
W dniach 22-24 w hali widowiskowo-sportowej w Nidzicy rozgrywane są mistrzostwa Polski juniorów i juniorek U-20 w podnoszeniu ciężarów.

Nidzica po raz pierwszy jest organizatorem zawodów rangi Mistrzostw Polski. W zawodach juniorów w podnoszeniu ciężarów zgłoszonych zostało 47 zawodniczek i 127 zawodników.

Polski Związek Podnoszenia Ciężarów w naszym mieście w tegorocznych mistrzostwach obchodzi 60 rocznicę mistrzostw juniorów i 20 rocznicę mistrzostw juniorek.

W piątkowych zmaganiach rozegrano zawody w kategoriach juniorek 48 kg, 53 kg, 58 kg i 63 kg. oraz w kategorii juniorów 56 kg i 62 kg.

W najlżejszej kategorii juniorek 48 kg stoczono zaciętą rywalizację. Zwyciężyła zawodniczka Paulina Kudłaszyk (LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl) osiągając 51 kg w rwaniu i 67 kg w podrzucie i z łącznym wynikiem w dwuboju 118 kg. Drugie miejsce przypadło dla Karoliny Miszczak (WLKS Siedlce Nowe Iganie) 115 kg (52 kg + 63 kg). Brązowy medal zdobyła Klaudia Ołubek (LKS Omega Kleszczów) 112 kg (52 kg + 60 kg)

W kategorii wagowej 53 kg złoty medal zdobyła Kinga Mróz (SKS Feniks Siedlce) 151 kg (65+86). Srebrny medal zdobyła Aleksandra Pepłowska (CLKS Mazovia Ciechanów) 144 kg (64+80), a brąz Elżbieta Bieniek (LKS Znicz Biłgoraj) 139 kg (63+76)

Klasą dla siebie w kategorii wagowej 58 kg była Agata Rok (SKS Feniks Siedlce) która zdecydowanie wygrała swoja kategorię zarówno w rwaniu jak i podrzucie i z łącznym wynikiem w dwuboju 173 kg (78+95) zdecydowanie zajęła 1 miejsce. Drugi stopień na podium zajęła Katarzyna Żabińska (LKS Dobroszyce) 135 kg (63+72) a trzecie Martyna Płaczek (KS Promień Opalenica) 116 kg (51+65)

W ostatniej kategorii piątkowych zmagań juniorek rozegrano kategorię 63 kg. Złoty medal zdobyła Anna Grala (Uolka Ostrów Maz.) 150 kg (67+83), srebro wywalczyła Hanna Sobczyk (CLKS Mazovia Ciechanów) 147 kg (65+82), a brąz Sylwia Zań (LKS Znicz Biłgoraj) 134 kg (59+75)

W rozgrywkach mistrzowskich juniorów rozegrano zawody w dwóch kategoriach. W najlżejszej 56 kg zgłoszonych zostało 5 zawodników. Mistrzostwo Polski wywalczył faworyt tej kategorii Kacper Magielnicki (MULKS Zirve Terespol) który zdecydowanie wygrał zarówno rwanie 93 kg jak i podrzut 110 kg i złącznym wynikiem w dwuboju 203 kg został mistzrem Polski na rok 2016. Wicemistrzostwo wywalczył Dawid Milczarek (AKS Białogard) 181 kg (78+103) a trzecie Bartosz Majewski (AKS Myślibórz) również 181 kg (81+100). Drugie miejsce przypadło zawodnikowi z Białogardu który był lżejszy wagowo od zawodnika z Myśliborza.

W ostatnich piątkowych zmaganiach juniorów w kategorii 62 kg już na początku wszystkich trzech podejść nie zaliczył faworyt tej konkurencji Kamil Oleśkiewicz z UMLKS Radomsko i odpadł z dalszej rywalizacji. Złoto wywalczył Adrian Frańczyk (LKS Wierzbno) 245 kg (108+137), srebro Patryk Czerwonogrodzki (Orlęta Łuków) 226 kg (100+126), brąz Dominik Bachta (Agros Zamość) 216 kg (95+121)

W przerwach między poszczególnymi kategoriami konkursy wśród licznie przybyłej na te zawody publiczności przeprowadzał nidzicki spikier Stanisław Koziński

W sobotę dalszy ciąg Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek w podnoszeniu ciężarów a początek już od godz. 8:45. Około godz. 15:00 planowane jest uroczyste rozpoczęcie Mistrzostw.