Mamy złoty medal !!! Przemek Korneluk mistrzem Polski

2016-04-24 14:48:56(ost. akt: 2016-04-24 20:27:27)

W niedzielę (24 kwietnia) w trzecim dniu Mistrzostw Polski juniorów w podnoszeniu ciężarów złoty medal w kategorii 77 kg zdobył nidziczanin Przemysław Korneluk
Od złotego medalu Przemka Korneluka rozpoczęły się zmagania ciężarowców juniorów w Mistrzostwach Polski.

W kategorii 77 kg wystąpiło trzech naszych zawodników Przemek Korneluk. Mateusz Łęgowski i Sebastian Kurlandzki. Zawody w pięknym stylu wygrał podopieczny trenera Marka Nachtygala Przemysław Korneluk. Przemek prowadził już od samego startu i dowiózł zwycięstwo do końca.

Po rwaniu nasz zawodnik w którym osiągnął 135 kg wyprzedzał o 8 kg Rafała Petkę z HKS Szopienice i o 14 kg Krystiana Ojdanowskiego ze Śląska Wrocław. W podrzucie Przemek zaliczył tylko jedno pierwsze podejście z wynikiem 157 i to wystarczyło mu aby zwyciężyć w tej kategorii wiekowej. Pozostałe dwie próby w wykonaniu naszego zawodnika przy sztandze o wadze 166 kg i 167 kg były nieudane.

Przemek Korneluk zwyciężył z łącznym wynikiem w dwuboju 292 kg. Tytuł wicemistrza kraju wywalczył Rafał Petka 277 kg (127+150) a trzecie miejsce Adrian Brączyk (Zawisza Bydgoszcz) 273 kg (118+155)

Drugi z naszych zawodników Mateusz Łęgowski uplasował się na 5 miejscu, a Sebastian Kurlandzki zakończył zawody na 12 pozycji.