Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

"Energetyczni inaczej" zapraszają na konferencję

2016-05-31 10:00:00 (ost. akt: 2016-05-30 10:07:19)

Autor zdjęcia: Szkoła

Zespół „Energetyczni inaczej” powstał na potrzeby konkursu, mającego na celu upowszechniać wśród Polaków wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych, jakie wiążą się z użytkowaniem odnawialnych źródeł energii (OZE).

Jesteśmy dziesięcioosobową grupą uczniów z Zespołu Szkół nr 1 działają przy gimnazjum w Nidzicy.
Nasz zespół „Energetyczni inaczej” powstał na potrzeby konkursu, mającego na celu upowszechniać wśród Polaków wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych, jakie wiążą się z użytkowaniem odnawialnych źródeł energii (OZE).

JAK TO WSZYSTKO SIĘ ZACZĘŁO?


Działamy od października 2015 roku. Projekt składał się z trzech etapów: Energia słońca dla szkoły, Energia słońca dla domu, Energia słońca dla społeczeństwa. W pierwszym etapie musieliśmy skupić się na szkole. Zbudowaliśmy zespół konkursowy. Następnie zdobywaliśmy wiedzę na temat OZE.

Obliczaliśmy zapotrzebowanie energetyczne poszczególnych sal szkolnych. Obliczaliśmy uciążliwość dla środowiska budynku szkolnego, ile CO2 emituje rocznie i jaka jest jego kompensacja. Zdobywaliśmy wiedzę nt. fotowoltaiki. Próbowaliśmy zaprojektować również system ogniw na nasze pracownie komputerowe. Podsumowaliśmy nasze działania apelem szkolnym dla społeczności uczniowskiej.

W drugim etapie wyszliśmy do mieszkańców zainteresowanych energią słoneczną (ogniwami fotowoltaicznymi), w których domach wykonywaliśmy podobne badania. Końcowym etapem jest promocja odnawialnych źródeł energii w lokalnym środowisku.

W związku z tym chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkich zainteresowanych mieszkańców Nidzicy i jej okolic na konferencję, na której przedstawimy nasze dokonania i postaramy się zaprezentować przybyłym gościom korzyści wynikające z zastosowania energii odnawialnej.

Spotkanie odbędzie się 16 czerwca o godzinie 16.30 w auli szkolnej Zespołu Szkół nr 1 w Nidzicy. Zależy nam na tym, aby zaszczyciło nas swoją obecnością jak najwięcej osób.

Zespół „Energetyczni inaczej”
Polub nas na Facebooku:

Źródło: SPnr1

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages