Czwartek, 3 grudnia 2020. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

70-lecie Szkoły Podstawowej w Rączkach

2016-06-08 12:34:20 (ost. akt: 2016-06-08 09:42:48)

Autor zdjęcia: Marzena Jeżewska

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Mikołajczyka w Rączkach obchodziła Jubileusz 70 – lecia swojego istnienia.

W życiu szkoły to lata pracy wielu nauczycieli, kilkadziesiąt roczników uczniów, które każdego roku opuszczają jej mury, to codzienność i święta, zmiany, sukcesy i porażki. Swoją obecnością zaszczyciło nas szereg znamienitych gości, władze samorządowe naszej gminy oraz powiatu, dyrektorzy szkół gminnych, przedstawiciele instytucji wspierających naszą pracę, rodzice, przyjaciele szkoły, absolwenci, uczniowie.

W programie uroczystości znalazły się: polonez w wykonaniu uczniów klasy II, przedstawienie muzyczne „Czerwony Kapturek” w wykonaniu uczniów z klas III-VI, występy taneczne w wykonaniu dziewcząt z klas V-VI oraz piosenka dzieci z oddziału przedszkolnego.

W klasach odbywała się prezentacja kronik szkolnych, dorobku organizacji prężnie działających w naszej szkole. Wystawa na holu prezentowała uroczystości na stałe wpisane w szkolny kalendarz. Spotkanie było okazją do wzruszających wspomnień, podziękowań i gorących życzeń.

Obchody Jubileuszu były świetną okazją do podziękowań dla zasłużonych przyjaciół szkoły. Z rąk dyrektora szkoły Marka Skwarskiego statuetki „Przyjaciel szkoły” odebrali:

statuetki „Przyjaciel szkoły” odebrali: : Jacek Kosmala – burmistrz Nidzicy
Małgorzata Sawicka – dyrektor ZOOiS
Dorota Dorozinska – dyrektor ZS nr 2 w Nidzicy
Dorota Kierzkowska – dyrektor Przedszkola nr 4 „Kraina Odkrywców” w Nidzicy
Maria Piasecka - prezes Banku Spółdzielczego w Nidzicy
Jarosław Rejner
Dariusz Skwarski
Dariusz Jezierski
Adam Wróbel
Marek Bieliński
Bogdan Kawecki

Zwieńczeniem uroczystych obchodów był występ artystyczny „Czerwony Kapturek” w reżyserii Ryszarda Orszulaka, po którym wszyscy goście oraz uczestnicy obchodów zostali zaproszeni na smaczny poczęstunek.

Przygotowanie uroczystości obchodów Jubileuszu 70 – lecia naszej szkoły możliwe było dzięki ogromnej pracy i poświęceniu całego grona pedagogicznego, pracowników administracji i obsługi, rodziców oraz uczniów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność oraz stworzenie niepowtarzalnej atmosfery wspomnień, pełnej radości i wzruszeń.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: spraczki

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages