Sobota, 26 maja 2018. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Bezpłatne leki dla seniorów od 1 września

2016-09-01 19:00:00 (ost. akt: 2016-09-01 14:16:12)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Wszyscy seniorzy, którzy skończyli 75 lat, bez żadnych dopłat będą mogli skorzystać z darmowych leków ogłoszonych w wykazie opublikowanym przez Resort Zdrowia.

Projekt obejmuje leki, które na podstawie obowiązującego obwieszczenia, można nabyć za odpłatnością ryczałtową 30 lub 50 proc. Na podstawie danych dotyczących dotychczasowego zużycia, szacuje się, że pacjenci będą mogli zaoszczędzić ponad 310 mln złotych.

Na liście znajduje się 1129 preparatów i 68 substancji czynnych. Obecna lista medykamentów pokrywa 81 proc. zapotrzebowania pacjentów powyżej 75. roku życia na leki refundowane z poziomem odpłatności 30 proc.

Leki będzie można dostać w aptekach i punktach aptecznych na podstawie recepty wystawionej przez lekarza lub pielęgniarkę podstawowej opieki zdrowotnej. Wykaz bezpłatnych leków dla seniorów został już opublikowany. Lista będzie obowiązywać od 1 września.

Pacjent otrzyma bezpłatne leki pod warunkiem, że lekarz umieści na recepcie literę ,,S". Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie Ministerstwa Zdrowia.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages