Grad goli w Nidzicy. Było blisko lecz Start nadal bez punktów

2016-09-03 20:30:57(ost. akt: 2016-09-03 21:57:55)

W 5 kolejce piłkarskiej V ligi gr.2 Start Nidzica przegrał na własnym stadionie z Warmią Olsztyn 3:4 (1:3)
Grad goli padł na nidzickim stadionie w spotkaniu ligowym Startu Nidzica z Warmią Olsztyn.

Zespół Startu Nidzica w dzisiejszym spotkaniu poprowadził nowy trener Bartosz Kaczmarczyk a na boisku po dłuższej absencji ujrzeliśmy utalentowanego napastnika Startu Kamila Michalskiego. Szkoda słabszej postawy gospodarzy w I połowie bo to ona zaważyła na losach tego spotkania.

Goście już od początku przeważali w tym spotkaniu. Szybciej konstruowali akcje ofensywne i częściej gościli pod bramką nidzickiego Startu. Uwieńczeniem przewagi Warmii był szybko zdobyty gol bo już w 4 min. Dośrodkowanie z prawej strony wykorzystał Przemysław Hernik i strzałem głową z bliskiej odległości pokonał bramkarza Startu Tomka Samsela.

W 12 min. dobra akcja gospodarzy na wyrównanie stanu meczu. Najaktywniejszy zawodnik nidzickiego Startu w tym meczu Daniel Pawęcki odzyskał piłkę w środkowych rejonach boiska popędził lewą stroną i tylko kapitalnej obronie bramkarza Warmii Filipa Niedźwieckiego goście zawdzięczają że nie utracili gola.

Niestety w 21 min. goście podwyższają rezultat. Daniel Pawęcki stracił piłkę na środku boiska. Odebrał mu ją Przemysław Hernik który wymanewrował prawą obronę. Stoper Startu spóźnił się z interwencją a Kamil Kępka na środku pola karnego zdobył drugiego gola dla Warmii.

39 min. pada pierwszy gol dla Startu niestety nieuznany a szkoda, bo akcja była wręcz wzorowa. Piotrek Mioduszewski podał do Daniela Pawęckiego ten popędził z piłką lewą stroną idealnie podał na środek pola karnego do Alana Zasadzkiego który uderzeniem z pierwszej piłki wpakował ją do bramki Warmii. Niestety arbiter główny po sygnalizacji chorągiewką sędziego asystenta tego gola nie uznał.

Trzy minuty później Start Nidzica po raz trzeci traci gola. Z kornera piłka mija cały szereg naszych obrońców aż w końcu ląduje za słupkiem na głowie Łukasza Bogdanowicza, a ten mając zaledwie pól metra wolnej przestrzeni potrafił głową umieścić ją w siatce nidzickiego Startu. Dziwny to gol chociaż ładnej urody, szkoda tylko że nie dla gospodarzy.

Szczęście do gospodarzy uśmiechnęło się na minutę przed zakończeniem I połowy. Kamil Michalski dośrodkował z kornera. Piłka spadła wprost na głowę Daniela Pawęckiego który zdobył pierwszego gola dla Startu.

Końcówka meczu wyglądała optymistycznie i z nadzieją kibice wyczekiwali na drugą odsłonę tego spotkania.

A ta zaczęła się optymistycznie. Najpierw grający tuż po przerwie Mateusz Cieślak z główki trafił w boczną siatkę a za chwilę Daniel Pawęcki naciskał stopera Warmii na przedpolu aż ten popełnił błąd i przelobował wychodzącego z bramki golkipera gości. Całkiem inny zespół zaczął grać. Kibice ze zdumieniem przecierali oczy że nasz zespół potrafi jednak grać. Raz po raz szły szybkie groźne akcje ofensywne w wykonaniu piłkarzy Startu.

Próbowali też strzałów z dystansu. Niezwykle groźnie uderzali zarówno Adrian Roczeń jak i Paweł Napiórkowski. Piłka po ich uderzeniach zmierzała tuż pod poprzeczkę zespołu gości ale na posterunku był bramkarz zespołu Warmii który poprzenosił te uderzenia nad poprzeczkę.

Naciskani obrońcy Warmii popełniają błędy. Świetna gra Startu w tej połowie nagrodzona zostaje trzecim golem w 68 min. Daniel Pawęcki na lewej stronie minął już dwóch obrońców zespołu gości ale ze zbyt ostrego kąta nie mógł oddać precyzyjniejszego uderzenia. Świetnie na przedpolu zachował się nasz młody zawodnik Mateusz Cieślak który niczym rasowy rutyniarz ze stoickim spokojem dobił piłkę po Danielu do bramki Warmii.

Niespodziewany zwrot akcji i od stanu 0:3 Start doprowadził do remisu 3:3 i nadal grał swoje. Goście natomiast groźnie kontrowali i widać że wynik remisowy ich nie zadowala. Brzemienna w skutkach dla gospodarzy była sytuacja z 78 minuty. Przemysław Hernik szybko popędził z piłką lewą stroną i wchodził w pole karne. Niestety nasz młody bramkarz Tomek Samsel nieprzepisowo powstrzymał napastnika gości i sędzia przyznał gościom rzut karny którego pewnie wykorzystał kapitan zespołu Bartosz Dobroński.

Szkoda tego straconego gola bo Start miał rywala już na widelcu. Kto wie jak przez te ostatnie 12 minut potoczyły by się losu tego meczu gdyby nie ten feralny rzut karny dla gości.

Mimo ambitnej postawy nidzickiego Startu dążącego do remisu w tym meczu wynik nie uległ już zmianie. Warmia Olsztyn wygrała ze Startem Nidzica 4:3 chociaż z przekroju całego spotkania remis byłby wynikiem sprawiedliwszym. Pierwsza połowa zdecydowanie na plus dla gości, za to druga to dominacja Startu. I tak grających zawodników Startu z takim zaangażowaniem i z taką determinacją w następnych meczach kibice chcieliby oglądać

Jak mówi trener Startu Nidzica z przodu gra wygląda całkiem przyzwoicie natomiast popracować trzeba nad obroną bo takie błędy które popełnili nasi obrońcy nie powinny mieć miejsca.