Europejski Tydzień Sportu. Streetball Nidzica 2016

2016-09-10 22:08:22(ost. akt: 2016-09-11 09:43:24)

W sobotę (10 września) w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu rozegrano na boisku wielofunkcyjnym ZS nr3 w Nidzicy uliczny turniej w koszykówce Streetball Nidzica 2016
Na boisku wielofunkcyjnym przy ZS nr3 przy pięknej słonecznej pogodzie zainaugurowano Europejski Tydzień Sportu.

Pierwszymi zawodami był turniej Streetball 2016. do którego zgłosiło się 10 zespołów męskich i dwie drużyny żeńskie.

W Streetballu gra się 3x3 czyli po trzech zawodników z każdej drużyny plus jeden rezerwowy. Każdy zdobyty kosz liczy się jako 1 pkt. a rzut zza linii 6,75 m. jako 2 pkt. Gra toczyła się do 15 zdobytych punktów lub przez 10 minut ciągłej gry. W przepadku remisu zarządzono dogrywkę.

W kategorii mężczyzn zespoły podzielono na dwie grupy A i B i grano w grupach systemem każdy z każdym

5. Old Skull 4 pkt 18:56

Do gier ćwierćfinałowych awansowały cztery najlepsze drużyny z każdej grupy grające z rywalami zajmującymi odwrotne pozycje po meczach w swojej grupie eliminacyjnej.

W meczach półfinałowych uzyskano wyniki:
Waszyngton - Mejdej Boyz 12:8
My Po Koszulki - Dajcie Nam Wygrać 14:15
Łohapen - WKS 8:6
Olsztyn Ballerz - Basket Masters 15:8

Trzy zespoły z grupy eliminacyjnej B i jeden zespół z grupy A awansowały do półfinałów w których uzyskano wyniki:
Waszyngton - Dajcie Nam Wygrać 11:12
Łohapen - Olsztyn Ballerz 10:15

W meczu o 3 miejsce spotkali się przegrani z meczów półfinałowych i tak Łochapen wygrał z Waszyngtonem 7:6.

W Wielkim Finale Streetball Nidzica 2016 Olsztyn Ballerz nie dał wygrać rywalowi i wygrał z Dajcie Nam Wygrać 18:8

Zwycięski zespół Olsztyn Ballerz na turnieju wystąpił w składzie: Sebastian Żółtawski, Mateusz Mirek, Przemek Jermak i Kuba Kaufman

W turnieju żeńskim wystąpiły tylko dwa zespoły które rozegrały między sobą jedno spotkanie. Bez Nazwy zremisowały w regulaminowym czasie z Odlotowymi Agentkami 7:7 by pokonać rywalki w dogrywce 3:2.

Zwycięski zespół Bez Nazwy wystąpił w składzie: Klaudia Giełeta, Dominika Jankowska i Laura Owsianka.

W przerwie turnieju po rozegraniu spotkań eliminacyjnych w grupach odbył sie konkurs rzutów za 3 punkty w którym zwyciężył Mateusz Mirek z zespołu Olsztyn Ballerz a konkurs rzutów osobistych wygrał Dawid Szempliński z zespołu Mejdej Boyz. Dla wszystkich uczestników turnieju organizatorzy turnieju przygotowali grila.

Nagrody, medale i wyróżnienia poszczególnym ekipom wręczał Dyrektor MOSiR Nidzica Wojciech Żulczyk

Organizator zawodów: MOSiR Nidzica