Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Szkoła w Jagarzewie bez dyrektora. Iza Borkowska złożyła rezygnację

2016-09-16 10:30:00 (ost. akt: 2016-09-16 10:28:30)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Izabela Borkowska złożyła rezygnację ze stanowiska dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie , jednocześnie złożyła wypowiedzenie umowy o pracę z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia.

Powyższa sprawa była omawiana na ostatnim posiedzeniu Zarządu Powiatu. — W najbliższym czasie zapadną wiążące decyzje dotyczące nowego kierownictwa szkoły — wyjaśnia Grzegorz Napiwodzki, starosta nidzicki.

Rezygnację z pełnienia funkcji wicedyrektora złożyła Kamila Rogowska.

Izabela Borkowska jeszcze na ostatniej sesji rady powiatu, która odbyła się 31 sierpnia, zapytana przez radnego Andrzeja Bróździńskiego co zamierza zrobić w szkole, żeby wyniki naboru były lepsze, odpowiedziała:

— Podejmujemy szereg działań, żeby nasza oferta była coraz korzystniejsza i wpływała na rozwój szkoły. Tutaj mam na myśli utworzenie Centrum Kształcenia Ustawicznego. Będziemy wprowadzać nowe oferty kształcenia — mówiła.

Na pytanie radnego Andrzeja Bróździńskiego, czy to prawda, że chce porzucić szkołę, jak kapitan z tonącego statku, i zostać wicedyrektorem "trójki" odpowiedziała:

—Jakąkolwiek decyzję bym podjęła, to na pierwszym miejscu dowie się o tym pan starosta. A po drugie jestem dyrektorem Zespołu Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie — mówiła.

Radny Bróździński dopytywał, czy to prawda, że chce odejść. Izabela Borowska odpowiedziała:

— Cokolwiek się wydarzy, zadzieje czy ze mną, czy z Jagarzewem, to w pierwszym rzędzie będę rozmawiała z panem starostą — powiedziała.

A kilka dni później złożyła rezygnację.

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna[/ url]

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (41) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. a #2073110 | 37.47.*.* 25 wrz 2016 20:42

  Po skończeniu podstawówki, i tak 15 latki będą wożone do szkół średnich. Internaty są zlikwidowane. PIS za co się nie weźmie i tak spapra.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. och #2072928 | 25 wrz 2016 13:13

   a worzenie dzieci do nidzickich szkół od 6 rano ich przechowywanie w swietlicy, pózniej po lekcji znów do swietlicy to takie dobre nie lepiej jak przynajmniej młody człowiek do 15 lat będzie miał blisko do szkoły ,najbardziej martwią się nauczyciele przynajmniej czystka zapanuje dość nierobom gimnazja nic nie dają przykład przechowalni gimnazjalnej na Karola Barke.

   Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. a #2072904 | 37.47.*.* 25 wrz 2016 12:18

   Likwidacja gimnazjum przez PIS, to degradacja szkół na wioskach i gminach.. PIS uważa, że wykształcenie podstawowe na wsi wystarczy. Łatwiej takimi ludzmi manipulować i wmawiać każde głupstwo. Kolejny słuszny podział polski na miasto i wiochę.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. GDIE PROBLEM #2072801 | 88.156.*.* 25 wrz 2016 09:15

   Odnośnie hali w Jagarzewie a w zasadzie salki się czepiacie? a gdzie mieli realizować obowiązek szkolny jakim jest wychowanie fizyczne.Szkoły upadają bo są dwie przyczyny pierwsze ogólnie mniej uczniów drugie kierunki kształcenia.Organ prowadzący ma obowiązek kształtować kierunki kształcenia ,likwidować w których nie ma zainteresowania organizować takie gdzie są potrzeby w zatrudnieniu w zainteresowaniu .Co robią radni komisji oświaty rady powiatu Kumelski , Bruzdzinski ze nie zajęli się tym problemem.

   Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. o kim mowa ? #2072255 | 88.199.*.* 24 wrz 2016 01:10

   jaka kosmetyczka ? kierownikiem KRUS ? to plotki czy sprawdzona informacja ?

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Pokaż wszystkie komentarze (41)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages