Wyniki drużyn młodzieżowych

2016-09-19 11:19:29(ost. akt: 2016-09-19 21:56:20)
Bartosz Florek (nr.10) zdobył 6 goli w wygranym meczu UKS Dwójki Nidzica z GKS Stawiguda

W miniony weekend kolejne ligowe spotkania rozgrywały również zespoły młodzieżowe powiatu nidzickiego.
Najefektowniej zaprezentowali się młodzi piłkarze UKS Dwójki Nidzica. Młodzicy tego zespołu grający w I Lidze Wojewódzkiej Młodzików gr.4 na własnym boisku pokonali, a wręcz zdeklasowali, GKS Stawigudę aż 9:2 (3:2).

Mecz jedynie w pierwszej połowie był w miarę wyrównanym spotkaniem. Po zmianie stron nasz zespół pokazał kto rządzi na boisku i odniósł rekordowo wysokie zwycięstwo.

Festiwali strzelecki gospodarze rozpoczęli już od pierwszej minuty, kiedy to najlepszy nasz zawodnik, a zarazem strzelec Bartosz Florek, po rajdzie lewą stroną pakuje piłkę do siatki bramkarza gości Miłosza Zalewskiego.

Pięć minut później goście ze Stawigudy doprowadzają do remisu. Po rzucie wolnym bramkarz UKS Dwójki Mateusz Burski wypuszcza piłkę z rąk, a skuteczną dobitką popisał się kapitan GKS-u Mikołaj Pliś. W 9 min. gospodarze ponownie wychodzą na prowadzenie. Wypuszczony na dobieg na prawej stronie Sebastian Halicki strzela drugiego gola UKS Dwójki Nidzica.

Dwie minuty później kolejny remis w tym meczu, ale już ostatni. Dawid Drzewiecki podał piłkę na prawą stronę do Igora Dylińskiego, a ten doprowadził znowu do remisu. W 20 min. samodzielny rajd lewą stroną przeprowadza Bartosz Florek i ponownie wyprowadza nasz zespół na prowadzenie.

To co działo się w II połowie śmiało można nazwać spektaklem jednej drużyny. Goście ze Stawigudy zepchnięci go głębokiej defensywy długimi fragmentami gry mieli kłopot z przekroczeniem własnej połowy. Gospodarze grali jak natchnieni i raz po raz zagrażali bramce gości.

Już w 32 min. Bartosz Florek wszedł w obronę Stawigudy niczym w dziurawy ser szwajcarski i podwyższył prowadzenie na 4:2. Ten sam zawodnik dwie minuty później podnosi wynik ładnym uderzeniem z dystansu. Bartosz Florek był nie do upilnowania dla obrońców, a sam niczym ryba w wodzie poruszał się swobodnie w polu karnym gości i zdobywał kolejne gole.

Następny gol padł w 41 min. oczywiście autorstwa Bartosza Florka. W 44 min gola na 7:2 zdobywa kapitan naszego zespołu Mateusz Sobotka po ładnej zespołowej akcji. 55 minuta gola na 8:2 zdobywa Sebastian Halicki, a dzieło kończy ten, co je zapoczątkował czyli Bartosz Florek, który w 58 min. ustalił końcowy wynik na 9:2 dla UKS Dwójki Nidzica.

UKS Dwójka Nidzica rozgromił GKS Stawigudę 9:2 i samodzielnie przewodzi w ligowej tabeli

Równie efektownie wyniki uzyskali piłkarze UKS Jedynka Nidzica. Podopieczni Piotra Saternusa Juniorzy Młodsi UKS Jedynki Nidzica grający w II Lidze Wojewódzkiej juniorów młodszych gr.4 rozgromili na własnym terenie KS Mroczno aż 6:0 (3:0). Hat-tricka ustrzelił w II połowie Bartek Wiński, dwa gole zdobył Sebastian Kwestarz, a jednego Cezary Onyszek.

Grający w tej samej grupie janowiecki Orzeł wygrał u siebie z Polonią Iłowo 2:1. W tabeli UKS Jedynka wraz z Motorem Lubawa samodzielnie prowadzą w ligowej tabeli, mając w dorobku komplet 9 punktów. Orzeł Janowiec plasuje się na 3 miejscu z 6 punktami.

W II Lidze Wojewódzkiej Juniorów gr.2 podopieczni Andrzeja Arcyza Juniorzy Startu Nidzica wyjechali do Lidzbarka Welskiego i zremisowali tam z miejscowym Welem 2:2, prowadząc do przerwy 2:0. Gole dla naszego zespołu zdobyli Daniel Sobnicki i Mateusz Rogoziński. Trener Andrzej Arcyz nie miał do dyspozycji dwóch swoich czołowych stoperów i to odbiło się na wyniku. Start po 3 kolejkach zajmuje 2 miejsce z dorobkiem 7 punktów.

W II Lidze Wojewódzkiej Młodzików gr.5 UKS Jedynka wysoko wygrał na wyjeździe z Błękitnym Pasym 6:1, a Orzeł Janowiec Kościelny rozgromił Leśnika Nowe Ramuki 17:0. W tabeli UKS Jedynka znajduje się na 5 miejscu z dorobkiem 3 punktów. Przewodzi Orzeł Janowiec wespół z dwoma zespołami ze Szczytna SKS i GKS po 9 punktów.

Trampkarze UKS Jedynki Nidzica grający w II Lidze Wojewódzkiej trampkarzy gr.4 na własnym stadionie zremisowali z Delfinem Rybno 1:1 (1:1). Gola zdobył Maciek Bonisławski. Grająca w tej samej grupie Gmina Kozłowo wygrała z Grunwaldem Gierzwałd 6:2. W tabeli Gmina zajmuje 4 miejsce z 6 pkt, a UKS Jedynka 9 lokatę z 1 pkt.(jeden mecz mniej rozegrany).