środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Podaj dalej… Drugie życie odpadów

2016-09-28 13:01:40 (ost. akt: 2016-09-28 12:27:58)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Napiwodzie

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Napiwodzie została przeprowadzona akcja ,"Sprzątanie świata –Polska 2016". Tegoroczna – już 22 ogólnopolska akcja przebiegała pod hasłem ,"Podaj dalej… Drugie życie odpadów"

Akcja rozpoczęła się obejrzeniem filmu pt. "Felka rady, jak segregować odpady". W dalszej kolejności uczniowie klasy IV przedstawili historię i cel akcji oraz krótką część artystyczną. Na korytarzu szkoły pojawiła się gazetka ścienna oraz wystawa prac plastycznych wykonanych z niepotrzebnych opakowań i odpadów.

Uczniowie klasy I i II pokazali, jakie można zrobić cudne pszczółki, pieski, roboty np. z plastikowych butelek po napojach lub rolek po papierze toaletowym. Było co podziwiać.

Po południu, o godzinie 16.00 do szkoły przybyli wszyscy, którym nie jest obojętny wygląd Napiwody i jej dróg. Zbieraliśmy śmieci i od razu je segregowaliśmy, bo film obejrzany w szkole, nauczył nas, że niektóre odpady będą znowu lśniącym, estetycznym opakowaniem.

Ostatnim punktem akcji było wspólne spotkanie przy ognisku. Tutaj dzieci, ich rodzice, wychowawcy, ciocie, wujkowie, babcie posilili się pieczoną kiełbaską i pieczonymi ziemniakami.

Swoją obecnością zaszczycił nas radny Rady Miejskiej w Nidzicy – Leszek Pepłowski.

Tegoroczną akcję zorganizowali: dyrektor szkoły - Rafał Ziółkowski, Anna Dąbek, Grażyna Czerwonka, Żaneta Lalak, Małgorzata Tchórzewska, Mirosława Szczęsna, Roman Szymański.

Dyrektor szkoły oraz organizatorzy dziękują sponsorom oraz wszystkim uczestnikom akcji za zaangażowanie na rzecz Napiwody i naszej wciąż pięknej planety Ziemi.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: napiwoda

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages