Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Szkolenie antykryzysowe dla pracowników oświaty w ZS nr 1

2016-10-04 10:00:00 (ost. akt: 2016-10-04 09:28:28)

Autor zdjęcia: Szkoła

W ramach realizacji zadań wynikających z rządowego programu wspomagania w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach, w Jedynce odbyło się szkolenie przeprowadzone przez pracowników Instytutu Bezpieczeństwa Społecznego.

W ramach realizacji zadań wynikających z rządowego programu wspomagania w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach – „Bezpieczna+”, w Jedynce odbyło się szkolenie przeprowadzone przez pracowników Instytutu Bezpieczeństwa Społecznego, Jacka Purskiego i byłego komandosa GROM - Andrzeja Kruczyńskiego.

Wzięli w nim udział nauczyciele i pracownicy obsługi ZS nr 1 oraz przedstawiciele innych gminnych placówek oświatowych.

Celem szkolenia było m. in. nabycie wiedzy na temat nowych zagrożeń, z którymi możemy się spotkać w trakcie realizacji zadań, rola prewencji i profilaktyki oraz nabycie wiedzy jak zarządzać sytuacjami kryzysowymi i określenie zasad współdziałania z innymi służbami.

Omówione zostały także elementy wiktymologii, sytuacji prawnej nauczyciela jako funkcjonariusza publicznego oraz zagadnienia związane ze szkolną przemocą fizyczną, werbalną i relacyjną oraz dręczeniem lub prześladowaniem.

Tematem szkolenia były też zabezpieczenia techniczne w szkołach oraz postępowanie w przypadku napadu i agresywnego rodzica, opiekuna lub ucznia. Dwa ostatnie zagadnienia zostały odegrane przez uczestników szkolenia, nagrane i omówione przez prowadzących.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SPnr1

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages