Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Klatka schodowa do remontu, a ZBM nic nie robi

2016-10-12 07:00:00 (ost. akt: 2016-10-06 09:57:38)

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

Zadzwoniła do naszej redakcji mieszkanka budynku przy ulicy Warszawskiej 4, która poinformowała nas, że klatka, w której mieszka jest bardzo zniszczona. Przede wszystkim potłuczona jest szyba w drzwiach wejściowych, zniszczony jest domofon, zerwana farba i tynk ze ściany.

Zarządcą tego budynku jest Zakład Budynków Mieszkalnych. — Dzwoniłam kilka razy do nich, ale oni nic nie robią. My płacimy do nich, mamy fundusz remontowy i nic z tego nie mamy — mówi kobieta.

Według niej naprawa nie wymaga zbyt wielu nakładów. Wystarczyłoby wstawić ogranicznik, żeby drzwi nie trzaskały i nie obijały o ścianę. Wtedy nie będą pękały szyby. Należy naprawić mechanizm zamykający w drzwiach i zamalować ubytek farby. — W pierwszej klatce mieszka sporo osób starszych, sami tego nie zrobimy. To wstyd mieszkać w czymś takim — mówi mieszkanka.

O odpowiedź poprosiliśmy zarządcę, który wyjaśnił, że nie ma znaczenia, kto jest Zarządcą. – To wspólnota i jej organa decydują o tym, co się dzieje z częściami wspólnymi. Na zebraniu wspólnoty 25 lutego 2016, jako najważniejsze w tym roku postanowiono spłacić zaciągnięty przez Wspólnotę kredyt.

Nie przewidziano wtedy środków na remont klatek schodowych.To jak wygląda klatka schodowa zależy od Wspólnoty, to że naprawy wymagają niewielkich nakładów nie wskazuje źródła ich finansowania. Od tego jest wspólnota bądź jej Zarząd, który podejmuje stosowne uchwały.

Zarządca (ZBM) jest jedynie ich wykonawcą. Stwierdzenie, że do nas się płaci jest bardzo uproszczone – wspólnota posiada własne konto i to ona dysponuje środkami, a nie Zarządca. Jeśli mieszkaniec budynku chce mieć na to wpływ, powinien uczestniczyć w zebraniach. Jeśli w nich uczestniczy ma przynajmniej wiedzę co i kiedy się planuje robić - wyjaśnia Andrzej Jabłonka, prezes Przedsiębiorstwa Usługowego Gospodarki Komunalnej.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. as #2089066 | 77.254.*.* 14 paź 2016 22:03

  Ludzie obudzcie się ! ZBM u już nie ma od kilku lat, a wy w kółko że ZBM ma coś zrobić.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ? #2087026 | 88.199.*.* 12 paź 2016 14:24

  Z artykułu wynika, że należało by zerwać umowę z ZBM i znaleźć bardziej ekonomicznego zarządcę, z którym wspólnie i porozumieniu z mieszkańcami wspólnoty należało by znaleźć tańszego, rzetelniejszego i szybko działającego wykonawcę robót naprawczych. Mówiąc krótko - płacę i wymagam, a nie tylko płacę!

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages