Piątek, 23 lutego 2018. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego ma już 70 lat

2016-10-07 19:10:00 (ost. akt: 2016-10-07 21:25:44)

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

Dzisiaj ( 7 października ) rozpoczęły się dwudniowe uroczystości z okazji 70-lecia naszego liceum.

Świętowanie jubileuszu rozpoczęło się od uroczystej akademii, która odbyła się w kinie "Wenus".

Przybyłych na akademię przywitał dyrektor szkoły Bogdan Malinowski. Tak zacny jubileusz to chwila na wspomnienia i refleksje. Przede wszystkim wspomnienia o tych nauczycielach, pracownikach, którzy odeszli. Piosenką "Zapal świeczkę" uczczono ich pamięć.

Dyrektor Bogdan Malinowski w kilku zdaniach przypomniał historię liceum.

Najważniejsze wydarzenia to 8 listopad 1946, bo wtedy powstaje szkoła,

Kolejne to: 1953 - przeniesienie szkoły z obecnej "jedynki" do budynku przy ul. Jagiełły 1,

1964 - szkoła otrzymuje nazwę liceum ogólnokształcącego,

1969 - patronem szkoły zostaje Stanisław Wyspiański. Z tej okazji nauczyciel języka polskiego Ryszard Karski wystawia na sali rycerskiej "Wesele".

1984 - rusza, do dzisiaj kontynuowany, Konkurs Prozy, Poezji i Piosenki Francuskiej

1988 - powstaje pierwsza pracownia komputerowa

2002 - otwarto gimnazjum.

Czasy późniejsze to dostosowywanie szkoły do nowoczesności, coraz lepsze wyposażenie. - A przede wszystkim kształcenie do rzeczywistości, uczenie naszych uczniów kreatywności, otwartości na otaczający świat - mówił dyrektor Bogdan Malinowski.

Szkoła realizowała i realizuje różne projekty, uczniowie biorą udział w wymianie międzynarodowej, dzięki czemu poznają inne kultury, obyczaje.

- Szkoła ciągle się rozwija i będzie się rozwijała. Ale my mamy także obowiązek dbać o tradycję i kulturę szkoły - zapewniał dyrektor.

Na uroczystość nie mógł przybyć marszałek Gustaw Marek Brzezin. W jego imieniu list odczytał absolwent liceum i sekretarz województwa Janusz Smoliński.

Marszałek Gustaw Marek Brzezin życzył udanego świętowania, nieustannego zapału w pracy i pomyślnego roku szkolnego. W swoim liście nawiązał do dawnej potocznej nazwy liceum "Klasztor".

Życzenia i podziękowania za pracę przekazał również starosta Grzegorz Napiwodzki. Podkreślił pedagogiczne osiągnięcia szkoły. - Wysoki poziom nauczania sprawia, że nasze liceum jest jedną z najlepszych szkół w województwie, a uczniowie zdają maturę prawie w 100% - mówił starosta Grzegorz Napiwodzki.

A potem były życzenia, kwiaty i prezenty od placówek oświatowych i nidzickich instytucji.

Część artystyczna przygotowana przez młodzież to zabawny konkurs "Kocham cię szkoło".

Do rywalizacji stanęły 2 drużyny. Uczniowie i nauczyciele. Kolejne rundy konkursu przedzielone były występami uczniów liceum, którzy piosenkami wprowadzali w klimat kolejnych dziesięcioleci funkcjonowania szkoły.

Walka między nauczycielami a uczniami była zacięta do ostatniej chwili. 7 rund pytań i odpowiedzi i innych zadań zakończyło się miażdżącym zwycięstwem punktowym uczniów 461:75.

Przyznać jednak należy, że początkowo wygrywali nauczyciele. Niestety, w ostatnich zadaniach o ilości punktów decydowało koło fortuny. Uczniowie dzięki swojemu szczęściu zgarnęli w VII ostatniej rundzie 446 punktów, a nauczyciele tylko 45. No cóż, zabrakło im odrobinę szczęścia.

Kolejna część uroczystości to rozgrywki sportowe- absolwenci i obecni uczniowie, koncert muzyczny i mimo padającego deszczu, ognisko dla absolwentów, które rozpoczęło się o godz. 19.00

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. CO #2083377 | 8 paź 2016 12:55

    Janusz Smolisńki absolwent ogólniaka coś tu nie tak

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages