Niedziela, 9 grudnia 2018. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Szkolenie dla rolników

2016-10-20 07:00:00 (ost. akt: 2016-10-18 13:08:54)

Autor zdjęcia: Sylwia Urbanowicz

Z inicjatywy kierownika Placówki Terenowej KRUS w Nidzicy Joanny Szczepkowskiej w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nidzicy, odbyło się szkolenie dla rolników indywidualnych.

W szkoleniu, którego tematem było: "Zabezpiecz się przed upadkiem osób , pochwyceniem przez ruchome części maszyn i urządzeń oraz uderzeniem, przygnieceniem i pogryzieniem przez zwierzęta" wzięło udział 12 rolników z gminy Nidzica.

Celem szkolenia było upowszechnienie wiedzy na temat wypadków i ich konsekwencji w życiu codziennym rolnika oraz popularyzacja tematyki związanej z zasadami bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym.

Z danych statystycznych za 2015r., wynika iż województwo warmińsko-mazurskie jest województwem z najwyższym wskaźnikiem wypadkowości 14,9.

Z danych Placówki Terenowej KRUS w Nidzicy wynika, że wskaźnik wypadkowości za III kwartały 2016r. jest już znacznie wyższy niż wskaźnik wypadkowości w całym 2015r.

Wśród grup zdarzeń wypadkowych przodują: upadek osób, uderzenie, przygniecenie, pogryzienie przez zwierzęta a także pochwycenie i uderzenie przez części ruchome maszyn i urządzeń.

Podczas spotkania zostały omówione zasady, których przestrzeganie pozwala zmniejszyć ryzyko wypadków, a także tryb postępowania wypadkowego. Dodatkowo przekazano informację dotyczącą zapobiegania chorobom zawodowym rolników, w tym zapobiegania najbardziej rozpowszechnionej w ostatnim czasie chorobie uznawanej za rolniczą - Boleriozie i kleszczowemu zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych.

Wiedzę przekazaną uczestnikom uzupełniono projekcją filmów edukacyjnych z zakresu bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym.

Podsumowaniem zdobytej na szkoleniu wiedzy było rozwiązanie testu z zakresu BHP w rolnictwie. Komisja konkursowa w składzie Joanna Szczepkowska i Sylwia Urbanowicz, wyłoniła laureata konkursu - Krzysztofa Skibińskiego, który otrzymał nagrodę ufundowaną przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w postaci: gaśnicy proszkowej, apteczki, koca gaśniczego i dodatkowych gadżetów BHP.

Na koniec spotkania dla uczestników rozdano broszury i kalendarze prewencyjne na 2017r.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (47) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Chłop #2102847 | 88.199.*.* 31 paź 2016 18:42

  A z czego ta pani szkoliła. Może jeszcze egzaminowała. Krzychu a ty co taki zadowolony ?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Sołtys #2100775 | 88.199.*.* 28 paź 2016 20:18

  Nic nie wiedziałem o szkoleniu?????????

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Iga #2100401 | 78.131.*.* 28 paź 2016 14:12

   Sami nidziccy flustranci i zazdrośni tu komentują. Żal wam, że to nie dla was ten awans. Co z tego że dziewczyna była fryzjerką, przekwalifikować jej się nie można. wszechstronnie uzdolniona jest i to jej się chwali ;-) Pozdrawiam zazdośników nidzickich a Pani Joannie sukcesów życzę ;-)

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. piar #2097822 | 37.248.*.* 25 paź 2016 22:24

    Całe te szkolenie to pic na wodę aby pokazac jaka to pani kierownik kreatywna.Wiedzieli ,ze szykuje się artykuł o jej zatrudnieniu .Jeszcze nigdy nie słyszałem tak słabych argumentów za przyjęciem tej pani .Wstyd po prostu wstyd .

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Kasia #2097692 | 88.199.*.* 25 paź 2016 20:00

    Mam pytanie :) Czy jeszcze jest możliwość oglądania sesji ? Nie ukrywam ,że jestem już kilka "do tyłu",tak zwyczajnie po prostu LINK mi się zawsze gdzieś ukryje i nie mogę sobie poradzić ze znalezieniem :) Pozdrawiam

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (47)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages