Niedziela, 9 grudnia 2018. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Nie będą za każdym razem nosić pojemników pod bramę

2016-10-23 16:00:00 (ost. akt: 2016-10-21 12:20:26)

Autor zdjęcia: Czytelnik

Po kilkutygodniowym okresie ładu i porządku problem z odstawianiem pojemników na swoje miejsce powrócił. Tym razem otrzymaliśmy maila od mieszkańca ul. Żwirowej. — Dzisiaj pracownicy firmy Koma znowu nie odstawili kontenerów na miejsce lecz postawili je blokując częściowo chodnik. Jeden z nich umiejscowili na pasie zieleni w znacznej odległości od miejsca, gdzie powinni odstawić pojemniki. Po zwróceniu uwagi jeden z pracowników powiedział, że nie będzie za każdym razem nosił kontenerów pod bramę — pisze mężczyzna.

Druga z poruszanych kwestii dotyczyła opróżniania niepełnych pojemników. — Podczas ostatniego wywozu jeden ze zbiorników, który nie był do końca zapełniony nieczystościami nie został w ogóle opróżniony. Czy jeśli w pojemniku jest połowa śmieci, to firma nie ma obowiązku opróżnić kosza — pyta mieszkaniec Nidzicy.

O odpowiedź zwróciliśmy się do firmy ,,Koma" oraz Ekologicznego Związku Gmin ,,Działdowszczyzna". Zdaniem Koordynatora Regionalnego firmy ,,Koma" postawienie pustego pojemnika na pasie zieleni jest jak najbardziej w porządku. — Pojemnik nie blokuje chodnika i jest odstawiony w sposób prawidłowy. Pracownicy nie mają obowiązku odstawiania pojemników na posesje, natomiast drugi pojemnik jest odstawiony niewłaściwie. Pracownicy zostali pouczeni i odstawili pojemnik na miejsce. Przepraszam za zaistniałą sytuację — informuje Cezary Kanigowski, Koordynator Regionalny.

Do drugiego problemu ustosunkowania się zabrakło. Wyglądałoby na to, że nie pozostaje nam nic innego, jak pogodzić się z faktem, że po każdym odbiorze odpadów nasze puste kontenery będą wyrastać przed posesjami jak grzyby po deszczu, jednak odpowiedź z EZG ,,Działdowszczyzna" napawa już większym optymizmem.

— Pouczyliśmy i zwróciliśmy uwagę koordynatorowi firmy KOMA, aby bezwzględnie przestrzegano zapisów umieszczonych w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia dotyczących opisanych spraw, tj. opróżniania pojemników bez względu na wielkość zapełnienia oraz odstawiania po opróżnieniu w miejsce wystawiania. Ekologiczny Związek Gmin "Działdowszczyzna" dołoży wszelkich starań, by opisana sytuacja nie miała miejsca w przyszłości — informuje Mieczysław Niedźwiecki, kierownik Referatu d/s gospodarki komunalnej.

Reklamacje na niewłaściwe świadczenie usługi przez osoby odbierające odpady komunalne mogą być składane do EZG ,,Działdowszczyzna" w formie telefonicznej: 23 698 65 18, elektronicznej: ezgmin1@poczta.onet.pl , pisemnie: EZG ,,Działdowszczyzna", ul. Przemysłowa 61, 13-200 Działdowo. Zgłoszenie powinno zawierać: imię, nazwisko, adres zgłaszającego, opis i datę niewłaściwego zachowania przedsiębiorcy odbierającego odpady komunalne. Jeżeli jest to możliwe do pisemnego zgłoszenia należy załączyć dowody w postaci zdjęć lub oświadczeń pisemnych świadków zdarzenia. Reklamacje należy zgłaszać niezwłocznie po zaistnieniu zdarzenia.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (18) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. KKD #2112355 | 195.62.*.* 14 lis 2016 15:48

  W Anglii sam sortuje, wynosze pojemniki przed dom i wstawiam potem, prosta, fajna czynnosc, przy okazji przewietrze jajka i rozprostuje kosci, ale polskie pastuchy maja zbyt wielkie mniemanie o sobie.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. panie niedzwiedzki #2096540 | 83.6.*.* 24 paź 2016 19:41

  odpady komunalne, w zależności od rodzaju – zgromadzone w pojemnikach lub workach, wystawiane są do odbioru na zewnątrz ogrodzenia posesji lub udostępnione w altankach – wyposażonych w drzwiczki zewnętrzne, przylegających bezpośrednio do chodnika bądź ulicy. Odbiór odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego będzie się odbywać poprzez odbieranie wystawionych w/w odpadów przez właścicieli przed swoimi nieruchomościami , w zabudowie wielorodzinnej w miastach również z punktów zbiorczych pojemników do gromadzenia odpadów zmieszanych i segregowanych oraz altanek.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Zazenowany #2096400 | 94.254.*.* 24 paź 2016 17:58

  Ludzie juz nie mają co w swoim marnym zyciu robic tylko patrzec czy pojemnik stoi metr w prawo, czy w lewo.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Zal #2096009 | 89.228.*.* 24 paź 2016 13:01

  W takich niemczech kazdy sam wystawia pojemnik przy ulicy i potem sam sobie chowa, widze ze niektorym w glowach sie przewraca

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. nidz #2095745 | 83.24.*.* 24 paź 2016 08:46

   zasada jest prosta - skąd wziąłeś pojemnik to zanieś w te same miejsce . koniec kropka. ale po co nam była ta działdowszczyzna

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (18)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages