Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Z szeregowego urzędnika na kierownika w cztery tygodnie

2016-10-24 13:15:00 (ost. akt: 2016-10-24 13:00:25)

Joanna Szczepkowska po czterech tygodniach pracy w olsztyńskim KRUS-ie została mianowana na stanowisko kierownika oddziału terenowego KRUS w Nidzicy. Niestety, nie udało się nam zdobyć informacji od kiedy dokładnie pełni tę funkcję, gdzie zdobyła doświadczenie zawodowe w administracji publicznej, ani ile czasu pracowała w KRUS w Olsztynie.

Pytaliśmy o to dyrektora KRUS w Olsztynie Henryka Żuchowskiego i samą kierownik nidzickiego KRUS.

Pierwszy odpowiedział, że jako pracodawca nie widzi konieczności udzielania szczegółowych informacji na temat jej poprzedniego zatrudnienia. — Jako dyrektor Oddziału Regionalnego posiadam odpowiednie kompetencje do zarządzania personelem, a tym samym do właściwego doboru pracowników na poszczególne stanowiska pracy — czytamy w e-mailu od dyrektora.

Joanna Szczepkowska odpowiedziała, że nie jest upoważniona do udzielania odpowiedzi na te pytania. — Chcąc zasięgnąć informacji, proszę kierować zapytania do jednostki nadrzędnej - Oddziału Regionalnego KRUS w Olsztynie — dodała.

Co ustaliliśmy?

Przypomnijmy. Joanna Szczepkowska jest radną rady powiatu nidzickiego w tej kadencji, została nią po śmierci radnego Ś. P. Stanisława Palińskiego. Startowała z list Prawa i Sprawiedliwości.

Przed rozpoczęciem pracy w KRUS prowadziła zakład fryzjerski w Nidzicy przy ul. 1 Maja.

OR KRUS w Olsztynie w lipcu ogłosił konkurs na stanowisko starszego referenta w Wydziale Świadczeń. Z dokumentów opublikowanych na BIP dowiedzieliśmy się, że jedną z kandydatek była Joanna Szczepkowska.

Po weryfikacji formalnej do następnego etapu przeszło 17 kandydatek, wśród nich obecna kierownik KRUS w Nidzicy. Zaproszono je na sprawdzian wiedzy na 27 lipca.

Tego samego dnia odbyła się rozmowa kwalifikacyjna z kandydatkami, które otrzymały największą liczbę punktów ze sprawdzianu. W dokumencie datowanym na 3 sierpnia czytamy, że na to stanowisko została przyjęta Joanna Szczepkowska.

Kompetencje kierownik KRUS w Nidzicy

Pracę w KRUS Olsztyn Joanna Szczepkowska rozpoczęła po rozstrzygniętym konkursie, czyli po 3 sierpnia, a już we wrześniu objęła stanowisko kierownika w KRUS Nidzica.

— Powołanie nastąpiło w ramach awansu zawodowego pracownika. O powołaniu Joanny Szczepkowskiej zadecydował fakt, iż posiada ona doświadczenie zawodowe w administracji publicznej, jak również umiejętność zarządzania, planowania, organizacji pracy, podejmowania decyzji, a także umiejętność kierowania personelem — wyjaśnia dyrektor OR KRUS Henryk Żuchowski.

Jej poprzedniczka została odwołana ze stanowiska, ponieważ nie wykazywała się umiejętnością efektywnego zarządzania personelem. — Nie inicjowała również wprowadzania nowych rozwiązań w celu polepszenia jakości usług świadczonych przez placówkę, w skutek czego została odwołana ze stanowiska — wyjaśnia dyrektor KRUS w Olsztynie Henryk Żuchowski.

— Z uwagi jednak na posiadane doświadczenie zawodowe w KRUS oraz wiedzę merytoryczną zostało zaproponowane dalsze zatrudnienie w oddziale Regionalnym KRUS w Olsztynie na stanowisku pracowniczym — dodaje dyrektor.

Zaznacza, że nowa kierownik ukończyła studia wyższe magisterskie na kierunku zarządzanie i marketing. Ponadto posiada takie cechy charakteru jak: odpowiedzialność, komunikatywność, odporność na stres, pozytywne podejście do interesanta, otwartość na dokształcanie i doskonalenie, odznacza się także dużą kultura osobistą.Zgodnie z rozporządzeniem rady ministrów kierownik placówki terenowej musi posiadać wykształcenie wyższe oraz 6-letni staż pracy. Kierownik urzędu lub jednostki może w uzasadnionych przypadkach, skrócić pracownikowi okres pracy zawodowej wymagany na danym stanowisku, z wyłączeniem stanowisk, dla których wymagany okres pracy zawodowej określają odrębne przepisy.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (161) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Rycha #2126499 | 188.146.*.* 3 gru 2016 18:20

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. A pan Andrzej B skarzy rękę która go karmi, co za tupet i arogancja

 2. GERARD #2126123 | 88.199.*.* 3 gru 2016 09:26

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Co PIS zrobił dla Nidzicy przez ostatnie dwie kadencje pana Kozłowskiego w Sejmiku Województwa. Po co on tam jest jeśli Nidzica nie ma z tego korzyści. Tylko pani Joanna skorzystała. A reszta mieszkańców wystawiona !!!

 3. Lala bez rury #2121621 | 188.146.*.* 27 lis 2016 11:18

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Prawo i Sprawiedliwość. Co to dzisiaj oznacza

 4. Jerzy #2121613 | 88.199.*.* 27 lis 2016 10:52

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Wstyd na całą Polskę, żenada. Co na to Pan Kotwicki, Szpejna i Pszczółkowski ? Co wy panowie reprezentujecie. Tylu ludzi na was głosowało a wy pozwalacie na takie rzeczy. A może jesteście tylko od krytyki wszystkich innych (drugi sort) tylko nie głupich decyzji waszych panów.

  1. FE #2118116 | 22 lis 2016 15:30

   Krus nie jest urzędem Burmistrza ucz się ćwoku

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (161)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages