Piątek, 23 października 2020. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Gimnazjaliści w Teatrze w Elblągu i na stadionie Arena w Gdańsku

2016-10-26 11:19:15 (ost. akt: 2016-10-26 11:20:37)

Autor zdjęcia: Szkoła

Uczniowie Jedynki aktywnie obcują z szeroko pojętą kulturą, m. in. systematycznie biorą udział w wycieczkach do teatrów.

Uczniowie Jedynki aktywnie obcują z szeroko pojętą kulturą, m. in. systematycznie biorą udział w wycieczkach do teatrów. Tym razem gimnazjaliści z klasy Ia i Ic wraz z wychowawczyniami (Wiesławą Taradejna i Anną Czarzastą) wybrali się do Teatru im. Aleksandra Sewruka do Elbląga na przedstawienie pt. „Balladyna”.


Było to cenne i ciekawe doświadczenie, ponieważ uczniowie po przeczytaniu lektury dramatu Słowackiego mieli okazję obejrzeć jego inscenizację i porównać treść książki z wizją reżysera Janusza Wiśniewskiego.

Po spektaklu młodzież była pełna wrażeń i stwierdziła, że „Balladyna” na deskach teatru była dla nich bardziej zrozumiała i interesująca niż wersja książkowa. Obcowanie z tzw. „kulturą wysoką” to niejedyny cel tej wycieczki.

W Gdańsku na uczniów czekały kolejne atrakcje: skoki na trampolinach, paintball oraz zwiedzanie stadionu Arena Gdańsk (m.in. szatni zawodników, loży VIP, Muzeum Lechii Gdańsk).

Przejście tunelami prowadzącymi na murawę stadionu i zajęcie miejsc na ławie rezerwowych dostarczyło wielu niezapomnianych przeżyć.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SPnr1

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages