Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Kurs dowódców zdało 11 druhów

2016-10-28 10:40:00 (ost. akt: 2016-10-28 10:29:49)

Autor zdjęcia: kpt. Dariusz Jankowski

W październiku odbył się kurs dowódców OSP organizowany dla strażaków powiatu nidzickiego. Szkolenie zorganizowano na bazie KP PSP w Nidzicy w celu przygotowania strażaków-ratowników OSP do pełnienia funkcji dowódczych oraz kierowania działaniami ratowniczymi.

Warunkiem przyjęcia na szkolenie było posiadanie ukończonego szkolenia podstawowego strażaków-ratowników oraz trzyletni okres od ukończenia wymienionego kursu.

Szkolenie przeprowadzono w oparciu o zakres tematyczny według znowelizowanego systemu szkolenia OSP z 17 listopada 2015 r.

W czasie szkolenia druhowie mieli okazję zapoznać się z nowymi zasadami organizacji działań ratowniczych, organizacją łączności dowodzenia i współdziałania, zasadami współpracy z mediami.

Omówiono również wybrane akcie ratowniczo-gaśnicze, procesy podejmowania decyzji, prawa i obowiązki kierującego działaniem ratowniczym oraz elementy musztry.

Zajęcia, które odbywały się w weekendy prowadzili funkcjonariusze KP PSP w Nidzicy. Zrealizowano łącznie 36 jednostek lekcyjnych.

Egzamin przeprowadziła komisja wyznaczona przez Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Olsztynie. Egzamin zdało 11 druhów.

OSP gm. Janowo: 2-Janowo

OSP gm. Nidzica: 3- Łyna, 1-Frąknowo, 1-Napiwoda

OSP gm. Janowiec Kościelny: 2-Szczepkowo Borowe

OSP gm. Kozłowo: 1-Kozłowo, 1-SzkotowoCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages