Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

„DWÓJKA” Promujemy aktywny tryb życia

2016-11-23 14:00:00 (ost. akt: 2016-11-23 12:14:45)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

We wtorek 15 listopada w Hali Widowiskowo - Sportowej w Nidzicy uczniowie „Dwójki” uczestniczyli w spotkaniu z Mirosławem Cydzik.

Mirosław Cydzik to zdobywca „Korony Maratonów Ziemi”- 7.największych maratonów na 7 kontynentach ziemi.

Podczas spotkania młodzież otrzymała dużą dawkę wiedzy nie tylko sportowej, ale także z zakresu geografii, historii, biologii, kultury narodów świata itd.

Pan Mirosław opowiadał o swojej pasji - bieganiu, promował aktywny tryb życia i zdrowe odżywianie. Była to prawdziwa uczta duchowa.

Sportowiec przekonywał, że jeżeli stawiamy sobie cele i jesteśmy zdeterminowani na ich realizację, to wszystko jest możliwe, nawet to co na początku wydaje się nieosiągalne.

Przekonywał, że marzenia są po to, żeby je urzeczywistniać. I w tym przekonaniu utwierdził szczególnie Zuzannę – uczennicę klasy 3b naszego gimnazjum, która swoją przygodę z bieganiem rozpoczęła rok temu.

Uwieńczeniem jej treningowych wysiłków było uczestnictwo w Biegu Gregoroviusa na dystansie 10 km. Zuzia przygotowuje się do udziału w przyszłorocznym cyklu Grand Prix Granicy Warmii i Mazur.

W przyszłości chciałaby podjąć wyzwanie i pokonać królewski dystans 42km i 195 m. Naszą młodą zawodniczkę Zuzannę za jej sportowy zapał i zaangażowanie spotkała bardzo miła niespodzianka.

W piątek 18 listopada Maratończyk Mirosław Cydzik osobiście odwiedził naszą szkołę, a podczas spotkania z uczniami gimnazjum podarował Zuzi książkę z imienną dedykacją oraz czapkę z nowojorskiego biegu maratońskiego, jaki ukończył 6 listopada bieżącego roku.

Dziękujemy! Były to niezwykle inspirujące spotkania, które pomogły nam naładować baterie i pobudziły do zwiększenia aktywności fizycznej.
Zuziu, gratulujemy i życzymy sportowych sukcesów!
Joanna Marcjanik
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Piotr2014

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Biegający #2119623 | 188.146.*.* 24 lis 2016 12:01

    Brawo Zuzia! :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages