Piątek, 24 stycznia 2020. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Cichy zabójca zaatakował trzy razy

2016-11-25 07:00:00 (ost. akt: 2016-11-24 09:56:58)

Autor zdjęcia: Materiały KP PSP

W ostatnim tygodniu strażacy odnotowali trzy zdarzenia związane z zagrożeniem bezpieczeństwa w budynkach, spowodowanych wystąpieniem tlenku węgla.

Dwa z tych zdarzeń miały miejsce w blokach przy ul. Traugutta w Nidzicy. 15 listopada przypuszczalną przyczyną interwencji była prawdopodobnie niesprawność czujnika.

17 listopada miało miejsce drugie zdarzenie, w którym najprawdopodobniej doszło do zatrucia dwóch osób poddanych działaniu CO. Osoby te zostały zabrane na obserwację do szpitala, a w łazience jednego z mieszkań stwierdzono występowanie tlenku węgla.

Po raz kolejny miejscowa Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP interweniowała 19 listopada w budynku wielorodzinnym przy ulicy Olsztyńskiej.

Na miejscu zastano zadymienie związane z niewłaściwą eksploatacją pieca kaflowego. Osoba zgłaszająca przebywała na zewnątrz. Zdarzeniu towarzyszyło występowanie tlenku węgla. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

PRZYPOMINAMY!
Tlenek węgla potocznie zwany czadem jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, nieco lżejszym od powietrza, co powoduje, że łatwo się z nim miesza i w nim rozprzestrzenia.

Objawy zatrucia tlenkiem węgla:
* lekki ból *mdłości
*wymioty *ogólne zmęczenie i osłabienie
*nasilający się ból głowy
*senność *zaburzenia świadomości i równowagi
*trudności z oddychaniem
*oddech przyśpieszony
*zaburzenia rytmu serca
*drgawki
*utrata przytomności.

W przypadku zaczadzenia w pierwszej kolejności należy zapewnić dopływ świeżego, czystego powietrza. Powinniśmy jak najszybciej wynieść osobę poszkodowaną w bezpieczne miejsce, na świeże powietrze, a także rozluźnić poszkodowanemu ubranie.
Ponadto należy wezwać służby ratownicze (pogotowie ratunkowe – 999, straż pożarna – 998 lub 112) — tłumaczy Andrzej Osowski.

Jeśli po wyniesieniu na świeże powietrze zaczadzony nie oddycha, należy niezwłocznie przystąpić do wykonania sztucznego oddychania i masażu serca.
zl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages