Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Nidziczanka człowiekiem sukcesu

2016-12-11 09:57:39 (ost. akt: 2016-12-11 10:04:02)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Odnosi sukcesy na arenie międzynarodowej. Jej działalność doceniła nawet królowa Elbieta II. Teraz działalność nidziczanki Dagmary Chmilewskiej doceniono również w Polsce. 3 grudnia została wyróżniona tytułem Człowiek Sukcesu Warmii i Mazur 2016.

W Hotelu Mikołajki na Ptasiej Wyspie odbyła się Gala „Osobowości i Sukcesy Roku 2016 Warmii i Mazur”. Kulminacyjnym momentem tego wyjątkowego wieczoru było wręczenie statuetek zasłużonym Osobowościom oraz Sukcesom firm, które stacjonują lub pochodzą z województwa warmińsko-mazurskiego, przy czym zdecydowanie podkreślają swój związek z regionem. Wśród nagrodzonych znalazła się nidziczanka, która została wyróżniona za promocję Polski i regionu na arenie międzynarodowej.

Jest dumna ze swoich korzeni

Słowo sukces najczęściej utożsamiane jest z show-biznesem, sportem, polityką. — Rzadko bywa, by społecznik określany był jako człowiek sukcesu, dlatego tym bardziej jest mi miło, że tak mało popularne i często niedocenione zajęcie zostało zauważone —mówi Dagmara Chmielewska.

Od wielu lat działa na rzecz promocji Polski oraz Warmii i Mazur. Kiedy ktoś pyta skąd pochodzi najczęściej odpowiada: z krainy tysiąca jezior. — Kiedy prowadzę wykład na przykład na Uniwersytecie w Oksfordzie przypominam, że swoje studia kończyłam na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim.

Gdy wymieniam się opinią o osiągnięciach naukowych mówię o odkryciu Mikołaja Kopernika. Znów, kiedy jestem częstowana "fish and chips" proponuję mazurskie plotki — opowiada. Jest dumną Nidziczanką.

Podkreśla rolę Mazur oraz niesamowity wpływ ich przyrody na swoje życie. — Pragnę by każdy Warmiak i Mazur odnalazł swój powód do satysfakcji z własnych korzeni — zaznacza.

Apeluje jednak, by w tych dość absurdalnych czasach stref politycznych pamiętać, że każdy z nas jest równy - bez względu na pochodzenie. — Marzę, by Mazur akceptował Ślązaka, ten tolerował Kaszuba, ludzie z Lubelszczyzny doceniali osoby z Mazowieckiego. Wspierając się wzajemnie tworzymy kraj, który jest silny wewnątrz i na zewnątrz — mówi Dagmara.Dagmara Chmielewska urodziła się i wychowała w Nidzicy. Osiem lat temu wyjechała do Anglii

 w poszukiwaniu wolności.

 Od najmłodszych lat udzielała się społecznie, nie potrafiła usiedzieć w miejscu. Dzięki jej działalności, przede wszystkim społecznej, słyszy o niej cała Europa. A wszystko za sprawą organizowanych przez nią dużych akcji, takich jak przeciągnięcie 400 metrowej flagi przed meczem Polska-Anglia czy organizacja finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wielkiej Brytanii.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. antoni super tekst #2134565 | 83.28.*.* 13 gru 2016 21:39

  gazeta znowu ja przedstawia och i ach. troche rzetelnosci brukowcu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. RR #2133156 | 109.241.*.* 12 gru 2016 09:06

  ,,Osiem lat temu wyjechała do Anglii

 w poszukiwaniu wolności'' najlepsza perełka z tekstu :D

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Antoni #2133025 | 86.187.*.* 11 gru 2016 20:54

  Niedawno było o docenieniu "zasług pani Dagmary" przez królową brytyjską co było kłamstwem. Teraz pani Dagmara otrzymuję statuetkę Człowiek Sukcesu Warmii i Mazur 2016. Jakie jest kryterium otrzymania statuetki ? Otóż wystarczy zajrzeć na stronę "fundacji". Otóż każdy kto wpłaci 2952,00 zł (z vat) otrzyma taką statuetkę i sami sobie możemy wybrać zasługi, za które ją otrzymamy. Pani Dagmara. działaczka lewicowa i niedoszła poseł z partii Palikota sama kieruje i finansuje swoją karierę, bo ambicje, jak widać , ma ogromne. Życzymy dalszych "sukcesów" Pani Dagmaro .

  Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages