Piątek, 16 listopada 2018. Imieniny Edmunda, Marii, Marka

Dwójka wyróżniona za opiekę nad miejscami walk i męczeństwa

2016-12-20 14:30:00 (ost. akt: 2016-12-20 12:47:54)

Autor zdjęcia: PIOTR KOSCIJANCZUK

15 grudnia dyrektor Zespołu Szkół nr w Nidzicy, Dorota Dorozińska w imieniu całej społeczności szkolnej odebrała z rąk Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, Artura Chojeckiego wyróżnienie za zaangażowanie w działalność dotyczącą sprawowania opieki oraz popularyzowania wydarzeń i postaci historycznych związanych z walkami i męczeństwem w naszym regionie.

Doceniony został także nasz wkład w inspirowanie i współdziałanie w organizowaniu obchodów rocznicowych oraz przedsięwzięć wydawniczych. Pod wnioskiem o przyznanie nagrody podpisał się Burmistrz Nidzicy.

Nasza szkoła od wielu lat czynnie uczestniczy w przedsięwzięciach, których celem jest dbałość o miejsca spoczynku nieznanych żołnierzy, pochowanych często w obcej ziemi. Miejsca te, cmentarze, kwatery wojenne i wyznaniowe, są obiektami przypominającymi o cierpieniach związanych z wojnami i ostrzegają przed wszelkimi konfliktami zbrojnymi, których okrutnym skutkiem są ludzkie ofiary. Niebagatelną wartością tych działań jest ich aspekt wychowawczy – kształtujemy w ten sposób wśród młodzieży postawy patriotyczne.

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że nasze miasto i gmina zostały docenione za wkład w ochronę polskiego dziedzictwa kulturowego. Zdjęcie naszego cmentarza, miejsca, gdzie znajduje się pomnik poświęcony pamięci poległych żołnierzy w latach 1939-1945 zdobi okładkę okolicznościowej publikacji pt. „Ochrona pamięci o ofiarach działań wojennych na Warmii i Mazurach”, podsumowującej działalność Wojewódzkiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Olsztynie.

Piotr KościjańczukCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Piotr2014

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages