Piątek, 24 lutego 2017. Imieniny Boguty, Bogusza, Macieja

Beata Kacprzycka i Władysław Kowalczyk idą łeb w łeb!

2017-02-13 10:25:00 (ost. akt: 2017-02-23 11:41:03)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Rola sołtysa w życiu naszych wsi jest trudna do przecenienia. Urząd sołtysa to podstawowe i zarazem pierwsze ogniwo samorządowe na polskiej wsi. Dobry sołtys potrafi skupić wokół siebie lokalną społeczność, zaktywizować ją i wspólnie realizować cele, które przynoszą korzyść mieszkańcom. 27 stycznia rozpoczęliśmy tegoroczną edycję plebiscytu na "Najpopularniejszego sołtysa".

Najbliżej tytułu Supersołtys 2017 znajdują się Beata Kacprzycka i Władysław Kowalczyk. Różnice są minimalne!

Władysław Kowalczyk jest sołtysem Napiwody od 2 lat. Jest osobą bardzo aktywną i zaangażowaną w sprawy lokalnej społeczności. Stara się uczestniczyć we wszystkich komisjach i sesjach Rady Miejskiej. Często rozmawia z ludźmi po to, by się czegoś o nich dowiedzieć, poznać ich punkt widzenia. Chce zmobilizować mieszkańców do działania.

Jego zainteresowania są bardzo ogólne, jak twierdzi interesuje się wszystkim, bo to człowieka rozwija. Jego hobby to mechanika, budownictwo i motoryzacja. Mimo, że sołtysem jest pierwszą kadencję, udało mu się już sporo zdziałać dla swojej miejscowości. Nie krył zaskoczenia, gdy dowiedział się, że jest liderem w naszym konkursie.

— Szczerze mówiąc nie spodziewałem się żadnych głosów. Jak się czegoś podejmuję to nie po to, by zyskać rozgłos. Niemniej jest mi bardzo miło i dziękuję serdecznie za oddane na mnie głosy — mówił Władysław Kowalczyk.

Beata Kacprzyckanie ukrywa, że dużym zaskoczeniem dla niej był fakt, że została wytypowana do tytułu ,,Supersołtys 2017".

— Nie wiem kto mnie zgłosił, ale dla mnie był to szok. To, że prowadzę w plebiscycie jest sukcesem nie tylko moim, ale całego sołectwa. Sołtys bez wsparcia mieszkańców i ludzi życzliwych nic nie zrobi. Ja jestem duszą wioski, ale dusza potrzebuje i ciała i rąk. Mieszkańcy chętnie współpracują, angażują się przy okazji wszelkich uroczystości, dożynek, wspólnymi siłami udało nam się ogrodzić plac zabaw. Jak są pomysły to zawsze można na nich liczyć — mówi sołtys Orłowa.

Beata Kacprzycka interesuje się sportem: piłką nożną, siatkówką, lekkoatletyką. Lubi pracę z dziećmi, rękodzieło. — Jestem też wielbicielką przyrody, dlatego mieszkam na wsi — dodaje.

Tytuł "Super Sołtysa 2017" powiatu nidzickiego otrzyma sołtys, który uzyska największą liczbę głosów oddanych za pomocą sms’ów nadesłanych w głosowaniu. Kolejnym dwóm kandydatom zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa.

Plebiscyty na Super Sołtysa 2017 danego powiatu odbywają się we wszystkich powiatach województwa warmińsko-mazurskiego. Sołtys, który uzyska największą liczbę liczbę głosów oddanych za pomocą sms’ów w całym regionie otrzyma tytuł: Super Sołtysa 2017 województwa warmińsko-mazurskiego. Kolejnym dwóm kandydatom, zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa województwa warmińsko-mazurskiego.

Plebiscyt trwa od dnia 27 stycznia do 3 marca. Termin zgłaszania kandydatur upływa 26 lutego roku o godzinie 23.59.Teraz czekamy na Wasze zgłoszenia. Przysyłacie kandydatury swoich sołtysów, najlepiej z dłuższym lub krótszym uzasadnieniem. Jeżeli Wasz sołtys już jest zgłoszony to napiszcie za co go cenicie: nidzica@gazetaolsztynska.pl


Ranking wojewódzki TOP 25


REGULAMIN

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages