Poniedziałek, 19 listopada 2018. Imieniny Elżbiety, Faustyny, Pawła

Noworoczne spotkanie burmistrza

2017-01-28 09:00:00 (ost. akt: 2017-01-28 08:36:15)

Autor zdjęcia: Kamila Oczkowicz

Przedstawiciele samorządu, biznesmeni, przedstawiciele oświaty, kultury i duchowieństwa spotkali się w piątkowy wieczór w sali rycerskiej nidzickiego zamku. A wszystko za sprawą noworocznego spotkania burmistrza.

To było już 15 spotkanie noworoczne burmistrza Nidzicy. - Cieszę się, że moi następcy kontynuują tradycję - mówił Ryszard Kumelski, który w 2002 roku zorganizował pierwsze spotkanie.

Po zaprezentowaniu filmu promującego Nidzicę burmistrz Jacek Kosmala omówił inwestycje zrealizowane w 2016 roku oraz przedstawił plany na ten rok.

Głos zabrali zaproszeni goście. Ryszard Cecot, zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa w imieniu marszałka zachęcił gminę do aplikowania o środki zewnętrzne. - W tym roku do rozdysponowania mamy 600 mln Euro - mówił. Pochwalił współpracę z władzami gminy oraz sprawny obieg informacji. - Dobre komunikacyjne położenie Nidzicy sprawia, że jest ona atrakcyjna dla inwestorów z zewnątrz, ale musimy pamiętać, że najważniejsi są lokalni inwestorzy - zaznaczył Ryszard Cecot.

Radny powiatowy Ryszard Kumelski powiedział, że bardzo cieszy go to, jak zmienia się Nidzica. - W miarę naszych możliwości robimy dużo. Nidzica nie stoi w miejscu, rozwija się. Dziękuję za to co zrobiliście i co zamierzacie zrobić - mówiłGłos ponownie zabrał burmistrz Jacek Kosmala, który w telegraficznym skrócie przedstawił jak w gminie Nidzica funkcjonuje oświata, kultura i sport. - W tym roku w gminnym kalendarzu imprez zaplanowanych jest ponad 130 wydarzeń. Nie zdradzę, kto będzie gwiazdą tego największego - Dni Nidzicy... Powiem tylko, że śpiewa "oczy zielone" - mówił.

Zastępca burmistrza Leszek Śpiewak przekazał zebranym na sali dobrą wiadomość. - Czteroletnia ciężka praca przyniosła w końcu efekty. W poniedziałek podpisujemy preumowę dotyczącą inwestycji w ramach Cittaslow. W zasięgu ręki są inwestycje warte 18 mln zł, z czego 85 procent to dofinansowanie - mówił. Zaznaczył, że poprzednik podjął dobrą decyzję przystępując do związku miast Cittaslow, a oni nie mogli tego zmarnować. - Kończymy etap przygotowań, od poniedziałku przechodzimy do realizacji. Chcemy, aby Nidzica stała się miastem dobrego życia - mówił Leszek Śpiewak.

Na koniec burmistrz podziękował wszystkim, którzy przyczyniają się do rozwoju gminy. Życzył wszystkim zdrowia oraz szczęścia (potrójnie). - Ono jest potrzebne. Na Titanicu wszyscy byli zdrowi, a jednak utonęli - mówił wznosząc noworoczny toast.

Część oficjalną zakończył występ Niezależnej Formacji Artystycznej oraz zwiedzanie zamkowego hotelu.

kamaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ten gorszy #2172809 | 91.94.*.* 1 lut 2017 20:23

  Sołtysi chyba byli niegodności zaproszenia ??

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. xyz #2170363 | 83.31.*.* 29 sty 2017 15:13

  Wystawna imprezka za pieniądze miasta. Pogratulować :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. żenada #2170297 | 83.6.*.* 29 sty 2017 13:01

  dlaczego często na pierwszym planie zdjęć jest ochroniarz Kumelskiego

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. kira #2170044 | 109.241.*.* 28 sty 2017 22:36

   puste słowa panie burmistrzu to tak jak opisana zabawa przed ratuszem w sylwestra nidzica zamiera tak samo jak pss tylko likwidacja sklepow p grochal popiera tesko biedronke itd prezes wierzbicki 1000 rzay lepiej zarzadzal

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. nieustraszony #2169756 | 82.27.*.* 28 sty 2017 13:45

   Wszystko pieknie ladnie i cacy! A ile przybylo miejsc pracy ? Poza tymi wymyslonymi przez burmistrza dla swoich/

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (10)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages