12 kolejka NHLPN. Agro Partner Old Boys samodzielnym liderem rozgrywek

2017-01-30 19:00:00(ost. akt: 2017-01-31 09:46:58)

W niedzielę (29 stycznia) w hali widowiskowo-sportowej rozegrano 12 kolejkę spotkań w Nidzickiej Halowej Lidze Piłki Nożnej.
W grupie spadkowej I ligi Isoroc Polska otrzymał punkty walkowerem za mecz z Katalończykami Działdowo.

Juniorzy nie pozbierali się jeszcze po spadku do niższej grupy i ulegli niżej notowanej Polonii Muszaki 2:3 (2:0). Do przerwy nic nie wskazywało na ich porażkę. Niezła gra w I połowie i pewne prowadzenie do przerwy 2:0. Po zmianie stron Polonia zaczęła odrabiać straty i odrobiła je z nawiązką. Gole dla Polonii zdobyli Piotr Czaplicki, Piotr Walesiak i Sebastian Szczypiński. Dla Juniorów Alan Zasadzki i Mateusz Mętlicki.

Blues Brothers Zagrzewo wygrał z Mrówką 2:0 (0:0). Mecz jedynie pod koniec spotkania nabrał rumieńców. Mrówka zaryzykowała w tym spotkaniu, chciała zgarnąć pełna pulę i od 15-stej minuty wycofała z gry swojego bramkarza. Manewr ten nie powiódł się. Po golach w końcówce Adriana Chabowskiego i Kamila Kowalika mecz wygrali Brothersi z Zagrzewa.

W grupie mistrzowskiej I ligi po pasjonującym meczu Cuba Napiwoda wygrała z janowieckim Remontem Alpi 4:2 (0:0). Bramki padły dopiero w II połowie, co nie znaczy że w I połowie nic się nie działo. Alpi rozkleiło się od 12 min. kiedy to Krzysiek Rama i Radek Olszewski powędrowali odpocząć na 2 minuty za żółte kartki. Grające w osłabieniu Alpi szybko straciło gola po strzale Bartosza Wińskiego. Cztery minuty później Bartek Kruschel zadał kolejny cios janowieckim piłkarzom, a minutę później Krzysiek Dąbkowski wprost z rzutu wolnego. W 18 min. Rafał Wawrzyniak podwyższa na 4:0 i jest już praktycznie po meczu. Ambitna gra Alpi do końca nagrodzona zostaje dwoma golami Andrzeja Wacikowskiego i Waldka Pyrackiego, co nie zmienia sytuacji że Cuba zasłużenie wygrywa ten mecz.

Agro Partner Old Boys wygrał z Kametem 3:0 (2:0). Mecz bardzo nerwowy w wykonaniu obydwóch drużyn. Do przerwy Marcin Olczak i Robert Sobotka dali prowadzenie dla Old Boysów. Kropkę nad ,,i’’ postawił w 17 min. Andrzej Boguniecki.

PKS wygrał z Fc Miami 1:0 (0:0). Był to rewanż za mecz z poprzedniej kolejki również zakończony sukcesem młodych zawodników PKS-u. Mecz wbrew pozorom zapowiadał się na zacięty, a był prowadzony przez większą część w spokojnej atmosferze. Ranga spotkania sprawiła, że obydwa zespoły zagrały bardzo asekuracyjnie za wszelką cenę starając się nie stracić gola. A ten jeden jedyny w tym meczu padł dopiero w 14 min. po błędzie obrońców Fc Miami sprytnie w polu karnym zachował się Krystian Podowski i umieścił piłkę w siatce rywala. 3 punkty znowu powędrowały na konto PKS-u który coraz pewniej i śmielej poczynią sobie w elitarnej grupie mistrzowskiej I ligi.

W II lidze w grupie spadkowej kolejne zwycięstwo odnieśli nidziccy Piekarze. Zespół Żarówki pokonał MP Meble Popławscy 2:1 (1:0). Gole dla Piekarzy zdobyli Smoliniaki Kuba i Krzysiek, dla meblowców Adrian Mydlarz.

Wolni Strzelcy bezbramkowo zremisowali z Serwisem Kunicki. Mecz mimo iż nie padł żaden gol był niezłym spotkanie obfitującym w wiele spięć podbramkowych.

Rozstrzelali się natomiast piłkarze Światłowodowych Hardsoft, którzy pokonali Źródlanych Łyna 4:3 (1:0). Hardsoft nieznacznie przeważał i nieznacznie też wygrał mecz. Źródlani zagrali bardzo ambitnie i długimi fragmentami gry prowadzili równorzędną grę. Gole dla Światłowodowych zdobyli Kacper Morzyc -2 oraz Przemek Zakrzewski i Piotr Rzepczyński. Dla Źródlanych Waldek Pejs, Tomek Pejs i Mateusz Żmijewski.

W grupie mistrzowskiej II ligi Stalmot pewnie wygrał z Żelaznem 3:1 (2:1) po dwóch golach Damiana Kowalskiego i jednym Bartosza Bunalskiego. Honorowego gola dla Żelazna zdobył Mateusz Wilk.

Kram zremisował ze Zrywem Szkotowo 3:3 (0:2). Zryw prowadził już 3:0 po golach Piotra Grędziszewskiego, Rafała Laska i Tobiasza Borkowskiego, by roztrwonić swój dobytek i zaledwie zremisować ten mecz. Do 12 min. Zryw niepodzielnie panował na boisku, później role się odwróciły. Najpierw Krystian Kielecki ładnie i celnie przymierzył z dystansu, za chwilę Szymon Kuczyński po wzorowej kontrze niweluje straty do jednego gola a na dwie minuty przed zakończeniem nie kto inny jak Krystian Kielecki doprowadza do remisu w tym spotkaniu.

ZWO niespodziewanie pokonało Na Podwójnym Gazie 2:0 (1:0). W 5 min. Adrian Dąbrowski zarobił żółtą kartkę. Osłabieni gazownicy szybko stracili pierwszego gola po strzale Maćka Mroczkowskiego. Wynik końcowy ustalił w 15 min. Kuba Rzepczyński.

W 12 kolejce NHLPN piłkarze zdobyli 39 goli. Sędziowie pokazali zawodnikom 18 żółtych i 1 czerwoną kartkę. Następna 13 kolejka spotkań rozegrana zostanie w najbliższą sobotę 4 lutego.

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: JB