NLK. Podwójne zwycięstwa Mejdej Boyz nad AS Mrągowo

2017-02-06 13:00:00(ost. akt: 2017-02-06 12:53:00)

W niedzielę (5 lutego) w hali widowiskowo-sportowej w Nidzicy rozegrano 5 i 6 kolejkę spotkań w Nidzickiej Lidze Koszykówki.
Dwa zwycięstwa nad AS Mrągowo zanotowali na swoim koncie koszykarze nidzickiej grupy Mejdej Boyz.

W swoim pierwszym meczu zmierzyli się z seniorami AS Mrągowo i zwyciężyli 42:40. Potrzeba było aż dwóch dogrywek do rozstrzygnięcia tego spotkania. Mecz w trzech pierwszych kwartach był bardzo wyrównany i zacięty, nieznacznie toczony pod dyktando gości z Mrągowa. W ostatniej czwartej kwarcie udanie zaprezentował się Daniel Szymański, jego rzut za 3 punkty, rzut z gry za 2 punkty i skutecznie wyegzekwowane rzuty osobiste pozwoliły Mejdej Boyz odskoczyć rywalowi na 7-8 punktów.

AS Mrągowo w końcówce tej kwarty doprowadziło do remisu 30:30 i takim też wynikiem zakończyło się te spotkanie w regulaminowym czasie. O wszystkim miała zadecydować dogrywka, która też nie dała rozwiązania, a zakończona wynikiem 35:35. W drugiej dogrywce Mejdej Boyz ponownie odskakuje rywalowi na kilka punktów. Na 12 sek. przed zakończeniem drugiej dogrywki rzutów osobistych nie wykorzystuje Dawid Szempliński i do końca mieliśmy nerwówkę na parkiecie na szczęście zakończoną sukcesem i zwycięstwem Mejdej Boyz 42:40.

W swoim drugim spotkaniu Mejdej Boyz wysoko i już bez problemów pokonali kadetów z AS Mrągowo 65:24 plasując się po 6 kolejkach na 2 miejscu w ligowej tabeli.

Nidzicki Kram doznał dwóch porażek. Najpierw uległ liderowi Wuja Squad 28:45. W swoim drugim spotkaniu w meczu derbowym uległ ZWO Basketball 30:60. Kluczem do zwycięstwa zespołu ZWO była skuteczna szybka gra i rzuty za 3 punkty.

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: JB