Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Policjanci rozmawiali z rodzicami gimnazjalistów o narkotykach i dopalaczach

2017-02-10 16:00:00 (ost. akt: 2017-02-10 14:24:30)

Autor zdjęcia: Archiwum

Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w zorganizowanym przez policjantów oraz pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Nidzicy spotkaniu w ramach programu „Zanim będzie za późno”.

Głównym założeniem tego przedsięwzięcia jest dotarcie do jak największej liczby rodziców oraz zachęcenie ich do współpracy, by razem móc działać na rzecz młodzieży zagrożonej rozprzestrzeniającym się zjawiskiem narkomani.

Od 4 lat trwania programu „Zanim będzie za późno” nidziccy policjanci wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Nidzicy odwiedzili wiele szkół na terenie powiatu nidzickiego. Wczoraj na temat dopalaczy i narkotyków rozmawiali z rodzicami uczniów gimnazjum Zespołu Szkół nr 2 w Nidzicy.

W trakcie takich spotkań rodzice dowiadują się o tym jakie skutki zdrowotne i prawne niesie ze sobą zażywanie środków odurzających, jakie symptomy mogą świadczyć o tym, że ich dziecko może je zażywać. Przedstawiciele Policji oraz Sanepidu wskazują również miejsca i instytucje niosące pomoc osobom dotkniętym problemem narkotyków i dopalaczy.

Program „Zanim będzie za późno” skierowany jest do rodziców uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Podstawowym jego założeniem jest dotarcie do jak największej liczby rodziców i przekazanie im wiedzy na temat problemów związanych z używaniem środków psychoaktywnych przez młodzież.

Niniejszy program realizowany jest na terenie całego województwa warmińsko – mazurskiego, a jego organizatorem jest Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski.

KPP Nidzica

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. annmuz #2178968 | 77.255.*.* 10 lut 2017 17:05

    Fajna inicjatywa ok ale przydał by się terapeuta uzależnień który to pokazał obrazowo skąd może brać się uzależnienie dzieci/młodzieży mianowicie skąd wychodzi podłoże że zaczynają sięgać po to g...no bo takie pogadanki można przeczytać w internecie :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages