Piątek, 16 listopada 2018. Imieniny Edmunda, Marii, Marka

Stawia na rozwój i integrację

2017-07-12 16:00:00 (ost. akt: 2017-07-12 13:50:22)

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

Piotr Ziemski sołtysem Jabłonki jest już 16 lat. W sołectwie mieszka ok. 200 mieszkańców. Część z nich to osoby zameldowane, jednak niemieszkające na stałe. — Od początku mojej działalności jako sołtysa nadrzędnym celem jest rozwój naszych wsi i integracja mieszkańców. Jestem w tej szczęśliwej sytuacji, że na moim terenie działa Stowarzyszenie „Razem dla wszystkich” — mówi Piotr Ziemski.

Dzięki współpracy i aktywności mieszkańców udało się zmienić wizerunek wsi, zagospodarować tereny gminne, utworzyć szlaki rowerowe, piesze, a w zeszłym roku również szlak kajakowy rzeką Omulew.

— Świetnie współpracuje mi się z gminą, starostwem oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, który zabezpiecza nam pracownika i środki na utrzymanie świetlicy. Na nasze działania staramy się pozyskiwać środki unijne oraz wykorzystujemy Fundusz Sołecki — dodaje Piotr Ziemski. Zaznacza, że każdy sołtys oprócz sukcesów napotyka również problemy. Przyznaje, że najtrudniejszym i dotąd nie rozwiązanym problemem jest sprawa skanalizowania wsi nad jeziorem Omulew.

— Nasze wsie mają charakter turystyczny. Buduje się coraz więcej domów, a jezioro Omulew poprzez zanieczyszczenia ulega degradacji. W następnych latach będziemy się usilnie starać, żeby ta sprawa została wreszcie rozwiązana. Dążymy też do zagospodarowania plaży nad Omulewem, poprawy oświetlenia — wymienia.

Spraw jest mnóstwo i na pewno sołtys na bezczynność nie będzie narzekał. Prywatnie, bardzo lubi podróżować, interesuje się historią i przyrodą. Zaprasza wszystkich do odwiedzania naszego Sołectwa, bo warto.

Halina Rozalska

fot. Spraw jest mnóstwo i na pewno sołtys na bezczynność nie będzie narzekał
fot. archiwum prywatne

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages