Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Dzięki "Mieszkaniom Plus" wkroczą w XXI wiek

2017-02-21 07:00:00 (ost. akt: 2017-02-20 15:15:59)

Autor zdjęcia: Zuzanna Leszczyńska

Popękane ściany, sufity, nieszczelne okna, brak łazienek i zimna woda to trudności, z którymi na co dzień muszą zmagać się mieszkańcy budynków przy ulicy Kajki. Na szczęście włodarze Nidzicy chcą definitywnie rozwiązać ich problemy. Dzięki projektowi Mieszkanie plus budynki zostaną wyburzone, a mieszkańcy dostaną całkiem nowe mieszkania.

Problem z mieszkaniami socjalnymi ma niemal każda gmina w Polsce. Nidzica nie jest w tym odosobniona. — Po pierwsze tych mieszkań brakuje, a jeżeli już są, to ich stan techniczny zostawia wiele do życzenia — wyjaśnia burmistrz Jacek Kosmala. I właśnie w takim stanie są mieszkania komunalne w budynkach przy ul. Kajki.

Remont nie jest
ekonomicznie uzasadniony


Pani Elżbieta wraz z mężem mieszka w budynku przy ul. Kajki od 20 lat. Trzy lata temu zaczęła cierpieć na chorobę Parkinsona. Ma problemy z poruszaniem się. Jej mąż ma chorą nogę, co praktycznie wyklucza go z rynku pracy. Ich miesięczny dochód to łącznie 550 zł - (200 zł zasiłku i 330 zł renty), z czego 400 muszą wydać na leki. Otrzymują również doraźne wsparcie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Budynek, w którym mieszkają jest w strasznym stanie. — Do niedawna nie mieliśmy nawet łazienki, ale mąż doprowadził kanalizację do budynku — mówi pani Ela.

Zastępca burmistrza z przykrością stwierdza, że w Nidzicy jest wiele budynków, które wymagają gruntownego remontu. W przypadku tych zlokalizowanych przy ul. Kajki koszty naprawy byłyby wyższe niż budowa nowych mieszkań. — Nie zgadzamy się, by w XXI wieku mieszkańcy żyli bez łazienki czy bez ciepłej wody. Dbając o dobro mieszkańców, docelowo chcemy wybudować ok. 100 mieszkań. Takie rozwiązanie definitywnie zakończy problemy mieszkaniowe nidziczan — mówi Leszek Śpiewak.

Mieszkanie Plus

Burmistrz Nidzicy, Jacek Kosmala jest już po spotkaniach z ministerstwem i Bankiem Gospodarstwa Krajowego - Nieruchomości. — Przystępujemy do programu rządowego "Mieszkanie plus". Wstępnie wytypowaliśmy kilka lokalizacji, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Wskazujemy grunty, uzgadniamy z ministerstwem lokalizację, która musi być częściowo wyposażona w dostęp do kanalizacji, prąd, gaz. Następnym etapem będzie projektowanie i budowa trwająca ok. 8 miesięcy. W przeciągu 2 lat problemy mieszkańców będą definitywnie rozwiązane — mówił Jacek Kosmala.

Włodarze zaznaczają, że w pierwszej kolejności mieszkania otrzymają mieszkańcy żyjący w bardzo złych warunkach, jak to ma miejsce przy ul. Kajki. Drugim warunkiem jest regularne płacenie czynszu.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Bugajew #2188154 | 188.146.*.* 23 lut 2017 07:37

  Na sybir a ni rozdawać kolejne 500+

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. mieszkaniec #2187899 | 88.156.*.* 22 lut 2017 19:19

  Panie burmistrzu proszę najpierw zapoznać się z ustawą,dla kogo mają być te mieszkania !!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages