Wtorek, 19 marca 2019. Imieniny Aleksandryny, Józefa, Nicety

Nidziccy policjanci w czołówce województwa

2017-02-22 09:22:00 (ost. akt: 2017-02-22 09:22:31)

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

W sali konferencyjnej nidzickiego ratusza Komendant Powiatowy Policji insp. Witold Barcikowski posumował pracę policji w roku 2016. Z danych statystycznych wynika, że nasi policjanci są jednymi z najlepszych w województwie, co również podkreślił Komendant Wojewódzki insp. Tomasz Klimek obecny na odprawie.

Komendant Witold Barcikowski po przedstawieniu danych statystycznych, podkreślił, że nidzicka jednostka osiągnęła jeden z najwyższych wyników w kategorii wykrywalności przestępstw. Udało się również utrzymać stan bezpieczeństwa na drogach. — Na drogach naszego powiatu było bezpiecznie — zapewniał komendant.

Doszło tylko do 23 wypadków w wyniku których zginęły tylko 2 osoby. Zmniejszyła się również ilość osób rannych. W porównaniu do lat ubiegłych zwiększyła się liczba kolizji.

Ważny jest czas dojazdu na miejsce zdarzenia. Wartość oczekiwana dojazdu do zdarzeń zwykłych to 10 min 10 s. Osiągnięty przez nidzickich funkcjonariuszy czas to 9,59. Tryb dojazdu pilnego wyznaczony został przez KWP na 9 min 10 s. Wartość ta również została przez nidzickich funkcjonariuszy osiągnięta ze średnią 5 min. 45 s.

Insp. Witold Barcikowski dziękował wszystkim funkcjonariuszom za dobrą pracę, zaangażowanie i osiągnięty wynik. — Nie mamy się czego wstydzić. To wasza zasługa. Dziękuję również wszystkim, którzy z nami współpracują —mówił komendant.

Głos zabrał starosta Grzegorz Napiwodzki, który podkreślił, że mieszkańcy czują się w powiecie bezpiecznie, ale chciałby zwrócić uwagę na to, że policjanci pracują w budynku, który wymaga remontu.

— Dlatego zwróciłem się z prośbą do Komendanta Wojewódzkiego o środki finansowe na najpotrzebniejsze prace. Wiem, że już wkrótce zacznie się wymiana stolarki okiennej, na co wydałem zezwolenie. Ze swojej strony mogę zadeklarować pomoc finansową powiatu — mówił.

Podziękował również burmistrz Jacek Kosmala, który przyłączył się do prośby o remont budynku policji.

Komendant Tomasz Klimek mówił, że jednostka w Nidzicy jest dobrą jednostką, dobrze pracuje, osiąga wysokie wyniki. — Wykrywalność jest wysoka, jedna z najwyższych w województwie. Ale nie ma jednostek idealnych. Zawsze znajdą się rzeczy, nad którymi trzeba popracować. Cieszy mnie, że komendant je widzi i podejmuje działania, aby pracę poprawić — mówił.

Zapewnił również, że w miarę posiadanych środków budynek policji będzie sukcesywnie remontowany. Pierwszy etap to wymiana stolarki okiennej za 200.000 zł.

— Dziękuję także naczelnikowi Marcjanikowi, który, mimo że jest już na emeryturze, to w 2016 roku wspierał nas. Bardzo żałuję, że nie ma pana już w czynnej służbie — dodał insp. Tomasz Klimek.

Rok 2017 to nowe wyzwania stojące przed policją. — Czeka nas ustawa modernizacyjna. Będą inwestycje, wyposażenie komend, nowy sprzęt w postaci samochodów. Na pewno część z nich trafi do Nidzicy — mówił.
roz
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. dobre samopoczucie maja #2187718 | 81.190.*.* 22 lut 2017 15:58

  a bandytka grasuje, zenada

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. paragraf #2187624 | 5.172.*.* 22 lut 2017 13:49

  A teraz ja podsumuję "policję i kierowców"! W czołówce? Widziałem dzisiaj (cały czas pada deszcz i do tego w lutym!) radiowóz stał na ul. Mickiewicza (za zakładem szewskim), a KILKA SAMOCHODÓW ganiało po mieście BEZ ŚWIATEŁ (nie mieli włączonych nawet pozycyjnych), a szczyle "kierowcy" w tym samym czasie grzali "komórki" przy uszach! Za to należą się nagrody i policjantom i szczylom za kierownicami!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. xyzx #2187523 | 88.199.*.* 22 lut 2017 11:36

  chyba konfident a nie wykrywalnosc

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ja #2187488 | 88.199.*.* 22 lut 2017 10:43

  Czyli jest nie bezpiecznie bo duza wykrywalnosc czyli zle

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. ze co? #2187387 | 83.24.*.* 22 lut 2017 08:30

  Bezpiecznie bo nie ma duzo wypadkow, ciekawe czy liczyli te na Napierkach. Dodatkowo poczucie bezpieczenstwa nie za wiele ma wspolnego z wykrywalnoscia przestepstw polucjanci kochani. Zniszczone auta, podoalenia, strzelaniny, narkotyki i wojna o teren. Tak, zdecydowanie jest u nas bezpiecznie ............

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages