Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Szkolenie rad pedagogicznych z zakresu dopalaczy i narkotyków

2017-02-22 16:00:00 (ost. akt: 2017-02-22 15:21:37)

Autor zdjęcia: KPP Nidzica

Policjanci wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Nidzicy zorganizowali szkolenie dla nauczycieli. Celem tego przedsięwzięcia było zapoznanie nauczycieli z problemem dopalaczy oraz narkotyków. Spotkanie odbyło się w ramach prowadzonych przez policję działań pn. „Szkoły wolne od nałogów”.

Jaką rolę we współczesnym świecie odgrywają dopalacze i narkotyki, czym są bitcoiny, leki z grupy OTC, czy też e-narkotyki? O tym wszystkim mogli dowiedzieć się wczoraj nauczyciele z Zespołu Szkół nr 1 i 2 w Nidzicy.

Szkolenie z zakresu problematyki dopalaczy oraz narkotyków zorganizowali nidziccy policjanci przy udziale Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Nidzicy w ramach działań prewencyjno – edukacyjnych „Szkoły wolne od nałogów”.

Ideą przyświecającą tej akcji było dostarczenie szczegółowej wiedzy pedagogom na temat środków psychoaktywnych, ich identyfikacji oraz skutków zażywania.

Do współdziałania zainicjowanego przez Panią Beatę Rapacką – starszego asystenta ds. promocji zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Nidzicy, zaproszeni zostali: kierownik Oddziału Promocji i Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Olsztynie Pan Radosław Gruss oraz psycholog, specjalista terapii uzależnień i jednocześnie pracownik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Olsztynie Pan Marcin Milkowski.

Prelegenci szeroko omówili zakres chemicznych pułapek mogących prowadzić do uzależnień. Można też było zobaczyć jak wyglądają dopalacze, a także zapoznać się z pozoru niewinnie wyglądającymi przedmiotami służącymi do zażywania takich środków.

Na zakończenie wystąpili policjanci z wydziału kryminalnego, którzy zaprezentowali zadania policji w zwalczaniu przestępstw narkotykowych.

W ramach prowadzonych działań, szkoleniem zostały objęte Zespoły szkół nr 1,2 i 3 w Nidzicy oraz Szkoły Podstawowe w Napiwodzie, Łynie i Rączkach. Dzisiaj pedagodzy z pozostałych szkół, będą mogli również zapoznać się z przedmiotową problematyką.

kppCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna0
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tak #2188685 | 5.172.*.* 23 lut 2017 19:14

    Brawo dla Policji za inicjatywe!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages