Sobota, 24 sierpnia 2019. Imieniny Bartosza, Jerzego, Maliny

To są już kratery, a nie dziury w jezdni

2017-02-25 16:00:00 (ost. akt: 2017-02-26 10:12:18)

Autor zdjęcia: Hanna Kowalewska

Wracamy do tematu objazdu przez Bartoszki. Otrzymaliśmy od Hanny Kowalewskiej z Piotrowic zdjęcia pokazujące, że na drodze w Bartoszkach jest dziura na dziurze. Każda następna jest większa od poprzedniej. — To już nie są dziury, a kratery — napisała do nas pani Hanna. W poniedziałek rano ubytki w jezdni były już naprawiane. Jak mówi dyr. PZD Jacek Dłuski, dziury powstają z dnia na dzień, a pracownicy je uzupełniają.

— Już 2 razy naprawiałam auto przez dziury, które są na drodze. Ile razy można naprawiać auto przez czyjąś głupotę. Kto mi zapłaci za zdewastowane auto, które jeździ tym objazdem — pyta zdenerwowana kobieta.

—Tam nie ma dziur, tam są już kratery i można koło urwać. Nie ma się jak minąć. A jak się omija dziury można wpaść na inny samochód lub w inną dziurę. Tam jazda graniczy z cudem — opowiada. Pobocza nie są lepsze. Tam nie można jeździć.

— To tak jakby po polu z redlinami jeździć, normalnie masakra — dodaje. Najgorsze jest to, że teraz jest woda i tych dziur nie widać, nie wiadomo którędy trzeba jechać, żeby nie wpaść w zakamuflowaną wyrwę w jezdni.

Pyta więc jak mają mieszkańcy jeździć do pracy nie uszkadzając samochodów.

O odpowiedź poprosiliśmy dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg, który wyjaśnił, że droga powiatowa Nidzica - Bartoszki - Grzegórzki stanowi jedyną możliwość objazdu podczas prowadzonej inwestycji na drodze wojewódzkiej 604 od strony Wielbarka i Przasnysza.

Droga nie jest przeznaczona dla ruchu pojazdów ciężarowych, które czynią największe szkody w nawierzchni i poboczach. Zgodnie z obecnie obowiązującym projektem czasowej organizacji ruchu wprowadzono całkowity zakaz dla tych pojazdów.

— Objazd na bieżąco monitorowany jest przez wykonawcę robót jak i zarządcę drogi, występujące ubytki w nawierzchni bitumicznej na bieżąco są naprawiane przez PZD Nidzica, metodą wypełnienia ubytków masą bitumiczną na zimno — wyjaśnia dyrektor Jacek Dłuski.

— Ostatnio jezdnia była naprawiana w piątek 17 lutego, wbudowano ponad tonę masy. W poniedziałek (20 lutego), pracownicy PZD od godzin porannych ponownie naprawiali przedmiotowy odcinek drogi — zapewnia dyrektor. Zwiększona ilość ubytków spowodowana jest niekorzystną aurą.

rozCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (36) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. podróżny #2191470 | 213.199.*.* 28 lut 2017 09:59

  Droga jest w fatalnym stanie, a inf. o łataniu dziur to czysta teoria, praktyka wskazuje na zupełnie inny stan. A tak nawiasem, zastanawiam się, którędy dojeżdża pan starosta?

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Hmmm #2191125 | 94.254.*.* 27 lut 2017 18:24

  Oby do wiosny

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. :/ #2190611 | 83.3.*.* 26 lut 2017 19:21

  PZD Jacek Dłuski, dziury powstają z dnia na dzień

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. kierowca #2190587 | 88.199.*.* 26 lut 2017 18:52

  Proszę spróbować przejechać się drugim objazdem z Zagrzewa przez Siemiatki i Tatary. ZIMA naprawiła Ii wyrównała nam drogę i odciążyliśmy Bartoszki od naszych przejazdów .Teraz to jedna wielka masakra ,bajoro , dziura na dziurze i tu nikt nie widzi problemu. Nie ma możliwości żeby tą "drogą" przejechać .Nikt nie dostrzega problemu, jakby Zagrzewo w tym momencie dla władz nie istniało. My nie chcemy mieć autostrady ,ale do groma chociaż wyrównajcie nam te doły ,żeby cierpliwie znieść tą przebudowę.W grudniu mieliśmy już jeździć NORMALNIE ,to że firma SKANSKA ma "obsuwę" bo się nie zorientowała,że w listopadzie będzie zima . To dopiero jest ewenement .Kto to słyszał zima w listopadzie ! WSTYD!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. roger #2190558 | 37.248.*.* 26 lut 2017 18:12

  jak kiedyś nazwałem NIdzicę wsią to mało mnie nie zadźgali a przecież w nazewnictwie jest gmina wiejsko miejska ale co tam obraził bym wieś , przecież nawet na wsi mają lepsze drogi niż w Nidzicy

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (36)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages