Czwartek, 5 grudnia 2019. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Tabletowa klasa I

2017-03-03 14:30:00 (ost. akt: 2017-03-02 18:42:44)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Łynie

Dzieci – już od najmłodszych lat – nie tylko obserwują swoich rodziców korzystających z technologii cyfrowych, ale same również zanurzają się w cyfrowej rzeczywistości. Czy jest to bezpieczne? Czy można połączyć zabawę z nauką?

Już na samym początku nasuwa się pytanie: Czy to w ogóle możliwe? Jak połączyć urządzenie mobilne, jakim jest tablet, z edukacją wczesnoszkolną? Jak w ogóle połączyć tablet z jakąkolwiek edukacją czy nauką?

Współczesny świat jest przesiąknięty technologiami cyfrowymi i mobilnymi. Dzieci – już od najmłodszych lat – nie tylko obserwują swoich rodziców korzystających z technologii cyfrowych, ale same również zanurzają się w cyfrowej rzeczywistości.

Tablet służy im do oglądania bajek, smartfon do grania w ulubione gry, a YouTube jest doskonałym źródłem ulubionych piosenek. Cyfrowa codzienność w zasadzie nie pozostawia wątpliwości co do tego, czy przygotowywać dzieci do korzystania z technologii cyfrowych.

Od nowego roku kalendarzowego uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Łynie korzystają na zajęciach z tabletów. Przynoszą one wiele frajdy, zabawy, a przede wszystkim ułatwiają zdobywanie wiedzy i umiejętności, absorbują 100% uwagi uczniów i zaangażowanie podczas zajęć.

Tablet w edukacji to m. in. interaktywne gry dydaktyczne uczące logicznego myślenia i wyciągania wniosków, to nauka poprzez ćwiczenia praktyczne, to zadania na czytanie ze zrozumieniem a przede wszystkim uwrażliwienie dzieci na zagrożenia i niebezpieczeństwa związane z poruszaniem się po wirtualnym świecie.

SP w Łynie

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: LYNA

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages