Piątek, 16 listopada 2018. Imieniny Edmunda, Marii, Marka

Czytelne tablice obowiązują każdego

2017-03-03 07:00:00 (ost. akt: 2017-03-02 23:51:16)

Autor zdjęcia: kama

— Podobno za nieczytelne tablice rejestracyjne grozi mandat karny. W Nidzicy widać, że przepisy stanowią jednak inaczej — czytamy pod zdjęciem umieszczonym na FB.

O wyjaśnienie sytuacji zwróciliśmy się do nidzickiej policji. Zgodnie z art. 60 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo o ruchu drogowym zabrania się zakrywania tablic rejestracyjnych pojazdów.

W takim przypadku, gdy robimy to umyślnie, to zgodnie z taryfikatorem można otrzymać mandat w wysokości 100 zł. Inną kwestią są zabrudzone tablice rejestracyjne, które w wyniku niesprzyjających warunków atmosferycznych (błoto pośniegowe, mokra i brudna nawierzchnia) mogą stać się czasowo nieczytelne. Wówczas kierujący jest zobowiązany do ich wyczyszczenia.

Dotyczy to także pojazdów służbowych. — Policjanci przed każdym rozpoczęciem i zakończeniem służby sprawdzają stan techniczny użytkowanego radiowozu, w tym także czytelność jego oznakowania. W trakcie służby, zwłaszcza pełnionej przez kilka godzin na drodze w zmiennych warunkach atmosferycznych, tablice rejestracyjne mogą się zabrudzić — wyjaśnia Izabela Demska, oficer prasowy nidzickiej policji.

Zaznacza, że policjanci podejmując interwencję na miejscu zdarzenia w pierwszej kolejności skupiają się na udzieleniu pomocy uczestnikom zdarzenia i na jego obsłudze. — W takiej sytuacji kontrola stanu zabrudzenia tablic rejestracyjnych nie jest priorytetem — wyjaśnia.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. cenzorze odczep się #2194385 | 85.195.*.* 3 mar 2017 19:22

  Na GN cenzura jak za PRL. Wypowiedź pani Demskiej urąga inteligencji czytelników, otóż ta pani próbuje nam wmówić, że tablice w radiowozie były czyste i ubrudziły się w trakcie dojazdu do widocznej na zdjęciu sytuacji - kolizji, stłuczki? Niejednokrotnie widuje się Policyjne auta niezatrzymujące się na znaku STOP i niewłaściwie używające kierunkowskazów - za późno, w momencie kiedy już skręcają a około 2 miesięcy temu radiowóz skręcając pod komendą nie włączył ich w ogóle. Nie chodzi tu o konkretnych ludzi, chodzi o całość formacji, która powinna świecić przykładem i warto im na to zwrócić uwagę. Pamiętajcie panowie Policjanci, że kamer w autach przybywa z dnia na dzień...

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. milicjanierom #2194365 | 89.228.*.* 3 mar 2017 18:58

   nie placa za mycie tablic hehe

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. pip #2193973 | 178.183.*.* 3 mar 2017 09:12

    ciekawe jaki jest stan techniczny tego radiowozu jak taki brudny chyba

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. Luk #2193916 | 31.0.*.* 3 mar 2017 08:02

     Ale jak mi się tablice zabrudzenia podczas jazdy w złych warunkach to obrazu mandat.im mogą....poza tym ten konkretny brud na tym radiowozy nie jest jedno dniowy

     Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

     Zagraj w GRY.wm.pl

     • Goodgame Empire
     • Goodgame Big Farm
     • Goodgame Poker
     • Shadow Kings - The Dark Ages