W derbowym sparingu Start Nidzica górą

2017-03-06 10:16:44(ost. akt: 2017-03-06 11:23:28)

W niedzielę (5 marca) w sparingowym derbowym spotkaniu Start Nidzica wygrał w Kozłowie z miejscową Gminą 4:3 (3:2).
Przygotowujący się do rozgrywek rundy wiosennej piłkarze A-klasowej Gminy Kozłowo i V ligowego gr.2 Startu Nidzica rozegrali między sobą mecz sparingowy. Spotkanie wygrał Start 4:3, do przerwy prowadząc 3:2.

Mecz jak na przygotowania obu zespołów do rundy wiosennej mógł się podobać. Spotkanie prowadzone w szybkim tempie, zmienność akcji, sytuacje podbramkowe, przenoszone raz pod jedną, a raz pod drugą bramkę były ciekawe i nielicznie przybyli na te spotkanie miejscowi kibice na brak emocji nie mogli narzekać.

Pierwszego gola w meczu zdobył w 6 min. Mateusz Karwacki ze Startu, którego strzał z lewej strony boiska minął gąszcz nóg obrońców Gminy, a piłka wylądowała na długim słupku bramki Konrada Krzyżewskiego z Kozłowa. Wyrównał dwie minuty później fantastycznym uderzeniem piłki wprost z rzutu rożnego Bartek Grzela. Piłka niesiona z wiatrem wylądowała tuż przy długim słupku bramki Karola Bruzdy.

Sporo akcji obu zespołów prowadzonych było środkiem boiska. W 20 min. prawą stroną przedarł się Mateusz Cieślak ze Startu, podał piłkę do znajdującego się na lepszej pozycji Kamila Godlewskiego, a ten nie miał problemu z umieszczeniem jej w siatce kozłowskiej bramki. Dziesięć minut później niezła akcja gospodarzy. Bartek Grzela po wymanewrowaniu Kuby Rzepczyńskiego trafił piłką w poprzeczkę nidzickiej bramki.

W 32 min. Gmina Kozłowo doprowadza do remisu. Szymon Kuczyński wykorzystuje zamieszanie w polu karnym Startu i przytomnym strzałem zdobywa drugiego gola dla gospodarzy. Start Nidzica w 35 min. ponownie wychodzi na prowadzenie, a to za sprawą Mateusza Cieślaka jednego z lepszych zawodników Startu w tym meczu.

Po zmianie stron w 54 min. dośrodkowanie z prawej strony przyjął Mateusz Karwacki, który ze stoickim spokojem skierował piłkę po raz czwarty do bramki gospodarzy. W 64 min. ciekawy rajd prawą stroną Mateusza Cieślaka i strzał na długi słupek, a piłka o centymetry minęła bramkę gospodarzy. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania końcowy wynik na 4:3 dla Startu Nidzica ustalił Grzegorz Szabelski.

— Przede wszystkim cieszę się że udało nam się zagrać na naturalnym boisku. W grze ofensywnej jeszcze w miarę to wyglądało, natomiast musimy mieć więcej spokoju w grze obronnej. Liczę że do meczu ligowego wróci do zdrowia Paweł Sobotka, który by nam ten spokój zapewnił — powiedział po zakończonym spotkaniu trener Startu Nidzica Bartosz Kaczmarczyk.

Gmina Kozłowo: Krzyżewski - Lesiński - Żmijewski - S.Szczepański - P.Szczepański - Kuczyński - Kowalik - Grzela - Mańka oraz Szabelski, Szymański, Michciński, Bruzda, Świtkowski, Kowalski, Jankowski, Chmielewski.

Start Nidzica: Bruzda - Karwacki - Cieślak - Zasadzki - Chlewiński - Jaroszewski - Godlewski - Walkiewicz - Mioduszewski - Rzepczyński - Bróździński oraz Napiórkowski, Mydlarz, Samsel, Pisarewicz