Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

( LEGO + LAPTOP ) x ZABAWA = NAUKA

2017-03-08 09:33:43 (ost. akt: 2017-03-08 09:35:50)

Autor zdjęcia: Szkoła

W Gimnazjum Nr 1 w Nidzicy ruszył projekt „Era Inżyniera”. Uczniowie klas drugich będą uczestniczyć w zajęciach z robotyki.

Podczas tych zajęć uczniowie zapoznają się z podstawami programowania, budową oraz projektowaniem robotów. W ramach projektu dwie pracownie zostaną wyposażone w profesjonalny sprzęt do prowadzenia zajęć z przedmiotów ścisłych, opartych na metodzie eksperymentu.

Do nauki wykorzystywane będą zestawy klocków wyposażone w mikroczujniki, silniki, procesory itp. Głównym celem takiego działania jest rozwijanie u uczniów kompetencji i umiejętności niezbędnych na rynku pracy, takich jak kreatywność, innowacyjność czy praca zespołowa.

Projekt przyczyni się również do zwiększenia zainteresowania uczniów naukami ścisłymi, wskaże młodym ludziom ciekawe kierunki dalszego rozwoju, a tym samym (być może) zapobiegnie przedwczesnemu kończeniu nauki.

Pierwsze zajęcia w ramach projektu odbyły się w sobotę 25 lutego. Uczniowie skonstruowali swoje pierwsze roboty i przy wsparciu prowadzących, zaprogramowali ich działanie. Nauka okazała się być dobrą zabawą.

Marta Saternus

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SPnr1

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages