Piątek, 24 stycznia 2020. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Nidzica na drodze do sukcesu

2017-03-16 07:00:00 (ost. akt: 2017-03-15 15:13:27)

Jak porównać poziom rozwoju samorządów? Najlepiej za pomocą liczb. Ranking zrównoważonego rozwoju jednostek samorządu terytorialnego wyłonił najlepszych, innym wskazuje drogę do sukcesu. Nidzica znalazła się w ścisłej czołówce! Zajęła 3 miejsce w województwie.

Profesor Eugeniusz Sobczak z Politechniki Warszawskiej co roku analizuje wszystkie miasta i gminy w Polsce. Za pomocą 15 wskaźników wyznacza poziom ich rozwoju.

Pod uwagę bierze m.in.: wydatki na inwestycje, dochody własne samorządu, liczbę osób bezrobotnych, liczbę absolwentów szkół ponadgimnazjalnych czy odsetek radnych z wyższym wykształceniem. Naukowiec sporządził też takie zestawienie tylko dla samorządów Warmii i Mazur. – Twarde liczby obiektywnie rysują obraz sytuacji poszczególnych samorządów – mówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa.

Zrównoważony rozwój gmin z poszanowaniem środowiska naturalnego, dziedzictwa kulturowego, z wykorzystaniem istniejącego potencjału gospodarczego jest największym priorytetem naszego regionu. Najlepsi włodarze miast i gmin w poniedziałek 27 lutego odebrali certyfikaty potwierdzające pozycję w rankingu.

Za rok będzie jeszcze lepiej

Badaniem objęto 116 gmin z całego województwa. Nidzica została sklasyfikowana na 3 pozycji. — Zdobyta nagroda motywuje nas do dalszego działania — mówi Leszek Śpiewak, zastępca burmistrza Nidzicy.

Zaznacza, że bycie w czołówce tego rankingu oznacza, że Nidzica stwarza odpowiednie warunki do poprawy życia mieszkańców, zwalczając bezrobocie na terenie gminy. — Na tym jednak nie poprzestaniemy.

Poprzez stwarzanie nowych miejsc pracy, chcemy doprowadzić do wzrostu wynagrodzeń - to nasz kolejny cel. Wsparcie inwestycji ze środków unijnych stanowi szansę na kompleksowe podnoszenie jakości życia mieszkańców. — mówi.

ko

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Do Pana Obiektywnego! #2205304 | 88.156.*.* 20 mar 2017 14:38

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Urząd przyjazny ludziom? Chyba znajomym Kosmali i Pana Śpiewaka, którym ci załatwiają pracę. Lud niech poczyta sobie tabelki z Urzędu Pracy jak bezrobocie spada w Nidzickiej i Głosie Nidzickim

 2. odobi #2203925 | 31.0.*.* 18 mar 2017 05:47

  Osiągnie burmistrz sukces jak się pozbędzie tych chwastów co ód czas wyborów mu siedzisko obrabiarki a teraz udają dobrych przyjaciół doradców ale tak nie jest oni znów pokażą swoje oblicze czas ich się pozbyć ktoś tu dobrze napisał

  Ocena komentarza: warty uwagi (23) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Obiektywny #2203587 | 94.254.*.* 17 mar 2017 14:42

  Patrząc obiektywnie trzeba powiedzieć że Nidzica jest w budowie. Miasto rozkopane, drogi w budowie, szkoły remontowane, zakłady w strefie też się budują, urząd otwarty i przyjazny ludziom, bezrobocie też spadło. Można krytykować ale liczby i fakty nie kłamią. Ja kibicuję i trzymam kciuki chociaż na początku nie wierzyłem. Trzymam kciuki i powodzenia

  Ocena komentarza: warty uwagi (34) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Do Arka #2203503 | 188.146.*.* 17 mar 2017 12:34

  Jak można pisać takie głupoty, jesteś ślepy jak kura nie widzisz ile inwestycji jest w trakcie realizacji w Nidzicy, gdzie nie spojrzeć to coś robią. Ktoś to rozbujał. Nigdy tak nie było. A Ty o głupotach. Ja też bym chciała być dyrektorem ale nie mogę mieć o to pretensji do burmistrza. Moje zdanie to dobry gospodarz ale za dobry człowiek.

  Ocena komentarza: warty uwagi (25) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Arek #2203396 | 46.171.*.* 17 mar 2017 10:45

   Nidzica po dwóch latach od wyborów dopiero na drodze do sukcesu???? Wiele gmin już odniosło sukces!!! A gdzie spełnienie obietnic wyborczych Panie Kosmala??? Tak, macie sukces: Konkursy nieudolne pod konkretne osoby,podziękowanie dyrektorce MOSiR po lekko ponad pół roku, brak obiecanych inwestorów, zatrudnianie w jednostkach podległych gminie radnych miejskich, nie rozprawienie się z sitwą sprzed wyborów..., zatrudnienie na hali córki radnego powiatowego, który na noworocznym spotkaniu na zamku pieje na sześć burmistrza, robienie konkursu na dyrektora, szkoły gdzie dyrektorka była samodzielna i sprzyjała przed wyborami nowej władzy, a zostawienie dyrektorów, którzy przed wyborami atakowali Kosmalę... , za takie coś w innych gminach już przestalibyście rządzić!!! weźcie się lepiej do pracy a nie grzejecie się przy gierkowskiej propagandzie!!!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Pokaż wszystkie komentarze (11)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages