Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Ruszają działania policyjne „Pierwszy dzień wiosny”

2017-03-20 18:00:00 (ost. akt: 2017-03-20 13:15:20)

Autor zdjęcia: KPP Nidzica

21 marca większości z nas kojarzy się z nadejściem wiosny, lecz uczniom … z dniem wolnym od nauki. Dla młodzieży jest to tradycyjny „Dzień wagarowicza”. W tym dniu bardzo często dochodzi do różnych sytuacji i zdarzeń z udziałem dzieci i młodzieży.

Mając na uwadze ich bezpieczeństwo policjanci w całym województwie przeprowadzą działania prewencyjne o nazwie "Pierwszy dzień wiosny 2017".

Dzień poprzedzający pierwszy dzień wiosny to dzień wytężonej pracy dla nidzickich funkcjonariuszy. Już dzisiaj w ramach prowadzonych działań policjanci rozpoczęli kampanię informacyjno – profilaktyczną mającą na celu ograniczenie sprzedaży alkoholu małoletnim.

Policjanci starają się dotrzeć do jak największej ilości placówek handlowych, pubów, kawiarni i przekazać apel sprzedawcom o zaniechaniu sprzedaży alkoholu osobom małoletnim.

Głównym zadaniem działań „Pierwszy dzień wiosny” jest ujawnianie nieletnich uchylających się od obowiązku szkolnego.

Uczniowie często bez wiedzy nauczycieli samowolnie opuszczają teren szkoły lub spotykają się po lekcjach, gdzie bez nadzoru i opieki dorosłych dopuszczają się wybryków chuligańskich, spożywają alkohol, palą papierosy, bądź stosują inne używki.

Wiele czynów karalnych popełnianych jest przez nieletnich poza szkołą, w godzinach trwania zajęć lekcyjnych. Często ofiarami stają się rówieśnicy sprawców tych czynów, którzy najczęściej także są w tym czasie na wagarach.

Nieletni pozbawieni opieki mogą stać się ofiarami dealerów narkotykowych lub innych osób, które mogą mieć niekorzystny wpływ na dzieci i młodzież.

W związku z tymi zagrożeniami funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy będą podejmować działania zmierzające do ujawniania uczniów przebywających bez uzasadnionego powodu poza szkołą w czasie trwania lekcji. W przypadku stwierdzenia takiego faktu osoby takie odwożone będą do szkół i przekazywani dyrektorom lub rodzicom.

Policjanci będą sprawdzać sklepy, w których sprzedawany jest alkohol i papierosy, pod kątem sprzedaży tego asortymentu osobom małoletnim. W przypadku ujawnienia nieletnich spożywających alkohol lub będących pod jego wpływem, mundurowi będą ustalać miejsce zakupu alkoholu.

Regularnie będą kontrolowane parki, skwery, restauracje, bary, dyskoteki, dworce PKS i PKP, inne miejsca w których będzie mogła przebywać i gromadzić się młodzież.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages