Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Na rozliczenie zostało niewiele czasu

2017-04-21 16:00:00 (ost. akt: 2017-04-24 11:09:52)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Do nidzickiego urzędu skarbowego wpłynęło 8868 zeznań podatników. Urząd Skarbowy w Nidzicy szacuje, że do 2 maja do urzędu wpłynie jeszcze od 3000 do 3500 zeznań PIT-37.

Podatnicy w rozliczeniu za 2016 r. mogą skorzystać z ulg podatkowych takich jak w roku ubiegłym z wyjątkiem ulgi „na nabycie nowych technologii", którą z dniem 1 stycznia 2016 r. zastąpiła ulga na działalność badawczo-rozwojową. Mogą z niej skorzystać podatnicy uzyskujący dochody z działalności gospodarczej. Bez zmian pozostaje ulga prorodzinna, ulga rehabilitacyjna, odliczenia z tytułu darowizn.

Termin złożenia zeznań rocznych upływa 2 maja.Dzień Otwarty

22 kwietnia nidzicki urząd skarbowy będzie otwarty w godz. 9.00 - 13.00.
27 i 28 kwietnia godziny urzędowania zostaną wydłużone (do godz. 18.00).
2 maja urząd będzie czynny w godz. 7.15-18.00.[b]Skorzystaj z nowego formularza

Dzięki nowym przepisom podatnicy będą mogli również skorzystać z nowego formularza PIT-OP – czyli oświadczenia o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego (OPP). Jest on przeznaczony dla tych podatników, którzy są osobami fizycznymi i otrzymali od organów rentowych roczne obliczenie podatku PIT-40A oraz chcą przekazać 1% podatku wybranej OPP.

Do tej pory musieli składać zeznanie podatkowe, teraz – jeśli złożą PIT-OP – to urząd przekaże wybranej organizacji 1% podatku. Przy sporządzaniu i składaniu zeznań przydatne dla podatników są strony internetowe Portalu Podatkowego (www.finanse.mf.gov.pl) oraz strony dedykowanej akcji rozliczeń rocznych za 2016 r. Szybki PIT (www.szybkipit.pl). Na stronach tych dostępne są formularze, broszury, przewodniki i poradniki.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages