środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Supersołtys chce zmobilizować mieszkańców

2017-03-24 16:00:00 (ost. akt: 2017-03-24 10:13:25)

Autor zdjęcia: Zuzanna Leszczyńska

W tegorocznej edycji plebiscytu na ,,Najpopularniejszego Sołtysa" na tytuł ,,Supersołtysa 2017" zapracował Władysław Kowalczyk, sołtys Napiwody. — Serdecznie dziękuję mieszkańcom i wszystkim osobom, które przyczyniły się do uzyskania tak dobrego wyniku w konkursie — mówił Władysław Kowalczyk.

Władysław Kowalczyk jest sołtysem Napiwody od 2 lat. Jest osobą bardzo aktywną i zaangażowaną w sprawy lokalnej społeczności. Stara się uczestniczyć we wszystkich komisjach i sesjach Rady Miejskiej. Często rozmawia z ludźmi po to, by poznać ich punkt widzenia.

Chce zmobilizować mieszkańców do działania. Jego zainteresowania są bardzo ogólne, jak twierdzi interesuje się wszystkim, bo to człowieka rozwija. Jego hobby to mechanika, budownictwo i motoryzacja. Mimo, że sołtysem jest pierwszą kadencję, udało mu się już sporo osiągnąć.

— Dzięki dobrej współpracy z urzędem miasta, położyliśmy chodnik między dwiema drogami o długości 270 m. Odcinek był w fatalnym stanie, wszędzie błoto, a z powodu swojego położenia, był często uczęszczany, głównie przez dzieci — mówi Władysław Kowalczyk. W tym samym roku, na początku kadencji dzięki przychylności włodarzy udało się rozwiązań także problem niebezpiecznego zakrętu przy wjeździe do Napiwody.

— W tym miejscu często dochodziło do kolizji. Burmistrz przy współpracy z Zarządem Dróg Wojewódzkich przychylił się do mojej prośby i postanowił zainwestować w poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu. Położyliśmy chodnik,dzięki któremu kierowcy muszą w tym miejscu zwalniać. Gdyby o niego zahaczyli skutkowałoby to uszkodzeniem zawieszenia — dodaje Władysław Kowalczyk.

Sołtysowi Napiwody udało się także zablokować bardzo niechcianą przez mieszkańców inwestycję. — Chodzi o budowę chlewni w naszej miejscowości. Do tej pory borykamy się z jedną chlewnią, dopóki nie zobaczyłem tego na własne oczy, nie zdawałem sobie sprawy jakie to uciążliwe dla mieszkańców. Co będzie dalej- zobaczymy, na razie cieszę się, że inwestycja jest wstrzymana. Temat monitoruje na bieżąco — zapewnia Władysław Kowalczyk.

Najświeższym tematem jest plan rozbudowy szkoły w Napiwodzie, tak, by zgodnie z reformą oświaty przystosować ją do systemu ośmioklasowego. Sołtys Napiwody ma także dalsze plany rozwoju miejscowości.

— Funduszem sołeckim dysponowałem do tej pory po raz pierwszy. Położyliśmy kostkę brukową na placu, gdzie odbywają się festyny. Dorobiliśmy ogrodzenie, a także jesteśmy w trakcie modernizacji sceny. Wszystko zmierza w dobrym kierunku. Zależy mi na pogłębianiu współpracy z mieszkańcami, bo to, co staram się zmienić w Napiwodzie, robię przede wszystkim dla nich — podsumowuje Władysław Kowalczyk.

zl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages