Przegrana Startu Nidzica w Olsztynku z Olimpią

2017-03-26 14:05:25(ost. akt: 2017-03-26 23:39:37)

W sobotę (25 marca) Start Nidzica w meczu 18 kolejki piłkarskiej Ligi Okręgowej gr.2 przegrał w Olsztynku z miejscową Olimpią 2:3 (0:0).
Pechowo dla piłkarzy Startu Nidzica zakończył się wyjazdowy mecz do Olsztynka przeciwko miejscowej Olimpii. Start przegrał spotkanie 2:3 i spadł z powrotem na 15 miejsce w ligowej tabeli.

W I połowie Start grał pod wiatr. Gospodarze Olimpia już od pierwszych minut ostro ruszyła na nasz zespół. Dobrze w bramce Startu spisywał się Karol Bruzda. Jego dobra gra na przedpolu oraz poprawnie spisująca się nidzicka obrona zapobiegły utracie goli przez nasz zespół. Mimo przewagi gospodarzy i gry z wiatrem Olimpii to Start miał świetną okazję na objęcie prowadzenie po strzale Kamila Michalskiego kiedy to uderzona przez niego piłka trafiła w słupek olsztyneckiej Olimpii.

Grający w II połowie Dominik Bróździński oddaje strzał na bramkę gospodarzy. Bramkarz gospodarzy wybronił te uderzenie ale dobitka Kuby Chlewińskiego była skuteczna i nasz zespól objął prowadzenie. Po stracie gola miejscowi ponownie podkręcają tempo tego spotkania i co rusz stwarzają groźne, niebezpieczne akcje ofensywne pod bramką Karola Bruzdy.

Na efekty długo nie trzeba było czekać. Kamil Michalski traci piłkę w środku pola, szybka akcja Olimpii i na tablicy wyników jest już wynik remisowy 1:1. Kolejne minuty to fatalna passa Startu w których to pod rząd traci nasz zespół dwa gole i gospodarze już dość pewnie zaczęli prowadzić w tym meczu 3:1. Start nie poddawał się, do końca grał bardzo ambitnie i zdobył gola po celnym uderzeniu z rzutu wolnego Mateusza Karwackiego. Parę minut wcześniej po ewidentnym zagraniu piłki ręką w polu karnym arbiter spotkania nie podyktował rzutu karnego dla gości z Nidzicy.

Po meczu trener Startu Nidzica Bartosz Kaczmarczyk powiedział:
- Z pierwszej połowy jestem zadowolony, bo zagraliśmy bez straty bramki grając pod mocny wiatr,a mogliśmy prowadzić po sytuacji Kamila Michalskiego. Natomiast druga połowa została źle rozegrana przede wszystkim taktyczne. Po zdobyciu prowadzenia niepotrzebnie się cofnęliśmy gdzie do końca meczu zostało dużo czasu. Gospodarze to wykorzystali perfekcyjnie. Rzadko mówię o pracy sędziów, ale dziś to sędzia główny był najsłabszy na boisku. Nie mówię tu tylko o sytuacji z rzutem karnym ale o wielu decyzjach niezrozumiałych i dla nas i dla gospodarzy. Gratulacje dla Olimpii za wygraną, choć uważam że ten mecz przegraliśmy na własne życzenie.

Za tydzień wielkie derby powiatu nidzickiego, w meczu 19 kolejki Start Nidzica w sobotę 1 kwietnia podejmować będzie lokalnego rywala Orła Janowiec Kościelny

Start Nidzica: Bruzda, Zasadzki, Mioduszewski, Sobotka, Roczeń, Walkiewicz, Jaroszewski, Napiórkowski, Cieślak, Michalski, Chlewiński oraz Bróździński, Karwacki, Madej, Lejtyman, Godlewski.