Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Kolejna firma w strefie ekonomicznej

2017-04-02 10:00:00 (ost. akt: 2017-04-01 21:12:10)

Autor zdjęcia: WMSSE

Rozmowy, które rozpoczęły się już dwa lata temu w końcu przyniosły oczekiwane rezultaty. Kolejna firma, szósta z kolei, uzyskała zgodę na prowadzenie działalności w nidzickiej strefie ekonomicznej. Firma Eljako-Al chce zainwestować 10 milionów złotych oraz zatrudnić 15 osób. — Do sprzedania zostały cztery działki, prowadzimy rozmowy z potencjalnymi inwestorami — wyjaśnia zastępca burmistrza Nidzicy, Leszek Śpiewak.

22 marca w siedzibie Warmińsko Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej został podpisany dokument umożliwiający firmie Eljako-Al rozpoczęcie prac w nidzickiej podstrefie.

Firma kupiła 5,81 ha działkę, na której powstanie zakład produkujący okna, drzwi i fasady z aluminium. Zakład wyposażony będzie w nowoczesną, kompletną linię technologiczną składającą się z numerycznych maszyn obróbczych profili, automatów spawalniczych, linii cięcia tafli szklanych oraz linii montażowych drzwi i okien.

W oparciu o własne wyniki prac badawczo-rozwojowych, Eljako-Al wdroży do produkcji niestosowane do tej pory na rynku rozwiązania w zakresie profili aluminiowych. W zakładzie produkowane będą nowoczesne fasady, okna i drzwi oparte na innowacyjnych, proekologicznych i energooszczędnych systemach z aluminium.

W strefie nie hula wiatr


To już szóste zezwolenie, które zostało wydane firmom zamierzającym rozpocząć działanie w nidzickiej podstrefie. Do tego należy doliczyć Isoroc, którego inwestycja została objęta granicami strefy.

— Z właścicielami tej firmy pierwszy raz rozmawialiśmy dwa lata temu. Transakcję dopięliśmy dopiero teraz, ponieważ Eljako szukało źródła dofinansowania swojej inwestycji oraz rozwijało się na innych terenach. Pokazuje to jednak, że na efekty niektórych rozmów trzeba poczekać — mówi Leszek Śpiewak.

Dodaje, że nowa inwestycja, to nie tylko miejsca pracy i podatki spływające do gminy, ale również zagospodarowanie terenu zgodnie z jego przeznaczeniem. — Do sprzedania zostały tylko 4 działki o łącznej powierzchni 8 hektarów.

Prowadzimy rozmowy z kilkoma dużymi inwestorami, którzy są nimi zainteresowani — wyjaśnia Leszek Śpiewak. Zaznacza, że zależy im aby były to firmy z różnych branż. — Nie skupiamy się wyłącznie na dużych przedsiębiorstwach, rozmawiamy też z mniejszymi — wyjaśnia.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (29) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. han #2221696 | 95.160.*.* 12 kwi 2017 09:10

  po co straz miejska w nidzicy dlaczego w samym rynku parking ze nie mozna dojsc do gamy bo przejscie zastawione pobierac oplaty za parowanie samochody stoja po 8 godzin bo tyle sie w sklepach pracuje nigdzie nie ma takiego balaganu a straz grzeje pupy w ratuszu

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. franciszek #2221685 | 95.160.*.* 12 kwi 2017 08:58

  olnic przydupnikow i samemu podejmowac decyzje bo to oni nie godza sie na rozbudowe miasta niech jada zobaczyc przasnysz a byla dziura gorsza jak nidzica a teraz az milo tam pojechac

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Kaha #2217493 | 94.254.*.* 5 kwi 2017 18:46

  Ludzie dajcie już spokój z ta krytyką Wiecznie malkontenci. Nic nie robią źle coś próbują jeszcze gorzej

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. doradca #2217151 | 83.15.*.* 5 kwi 2017 09:53

  a gdzie sie schował te koleś od pozyskiwania inwestorów ? w kampanii mówił , że dla siebie nic nie chce a teraz??

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Wyborca #2217031 | 95.160.*.* 5 kwi 2017 07:12

   Jak się na każdym miejscu wspiera aktywistami wyborczymi rywala podczas wyborów tak ma, zostawią gośćia ludzie wspierający i krety którzy zabiegali o władze z listy wyborczej rywala . Przejrzyj burmistrzu na oczy.

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (29)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages