Wtorek, 7 kwietnia 2020. Imieniny Donata, Herminy, Rufina

„W świecie filmu i teatru” – finał ogólnopolskiego projektu TalentowiSKO w gimnazjum Zespołu Szkół nr 1

2017-04-02 20:00:00 (ost. akt: 2017-04-02 13:20:21)

Autor zdjęcia: Szkoła

W dniach 27, 28, 29 marca w auli naszej szkoły odbywał się happening pod hasłem „W świecie filmu i teatru”. Była to impreza kończąca kilkumiesięczny udział naszego gimnazjum w ogólnopolskim projekcie TalentowiSKO.

W piątek poprzedzający wydarzenie aula zamieniła się w wielki warsztat, w którym z ogromnym zapałem Talentowicze budowali stoiska według przydzielonych wcześniej tematów.

Były to gatunki filmowe – komedia, western, science fiction i horror, teatr antyczny, teatr kukiełkowy, animacja, nagrody filmowe i teatralne, znane twarze filmu i teatru oraz wielcy reżyserzy i ich filmy.

W poniedziałek aulę odwiedzili uczniowie z 24 oddziałów naszej szkoły podstawowej, a we wtorek gimnazjaliści z Zespołu Szkół nr 2, 5 – latki z Przedszkola nr 4 oraz młodzież z dziewięciu klas wraz z nauczycielami z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących.

Na odważnych i łaknących odrobiny strachu czekał Piekielny Zamek (horror). Uspokoić się można było w chatce Smerfów (animacja) lub pobawić własnoręcznie wykonanymi przez gimnazjalistów marionetkami (teatr kukiełkowy).

Energię, szczególnie chłopcy, rozładowali w walce na miecze świetlne (science fiction) czy strzelając z rewolwerów i bawiąc się w kowbojów (western).

Wizyta na „13 posterunku” (komedia) wprawiała wszystkich w dobry nastrój, a jak prawdziwa gwiazda filmowa można się było poczuć krocząc po czerwonym dywanie (nagrody filmowe i teatralne). Była też okazja, by sprawdzić swoją wiedzę ze znajomości teatru antycznego, znanych reżyserów i ich filmów oraz rozpoznać popularne twarze teatru i filmu.


W środę 29 III na podsumowanie projektu do Jedynki przybyli zaproszeni goście – przedstawiciele Banku Spółdzielczego w Nidzicy, władze miasta, dyrektorzy wielu placówek oświatowych, zaprzyjaźnieni i zawsze służący wsparciem nidziccy przedsiębiorcy, nadal aktywni i młodzi duchem nauczyciele emeryci, rodzice Talentowiczów oraz nasz absolwent, aktor Piotr Jankowski.

Po krótkiej części oficjalnej, podziękowaniach i podsumowaniu kilkumiesięcznych działań wszyscy poddali się cudownej atmosferze świata filmu i teatru, którą stworzyli dla nich gimnazjaliści wraz z wychowawcami.

Wszystkie stoiska cieszyły się ogromnym zainteresowaniem gości, którzy podziwiali wspaniałą i pomysłową scenografię, świetne kostiumy uczniów i nauczycieli, dostrzegali wszystkie „smaczki” tych miejsc, pytali o inspiracje.

Talentowicze chętnie opowiadali o swoich przygotowaniach i o pomysłach na stoiska, a na każdego odwiedzającego czekała pyszna, tematyczna przekąska.

Były m. in. ciastka „gwiazdy szeryfa” i „kukiełki”, tort z Myszką Miki, „paluchy Jędzy”, „miotły Baby Jagi”, uśmiechnięte babeczki, smerfny, niebieski napój i wiele innych atrakcji kulinarnych.

Całemu spotkaniu towarzyszyła atmosfera wielkiego rodzinnego święta, poczucia wspólnoty, integracji wszystkich gimnazjalistów, wielka radość, a jednocześnie lekki smutek i wzruszenie, że coś tak fajnego dobiegło końca.

Serdecznie dziękujemy gimnazjalistom i ich wychowawcom za to, że podjęli wyzwanie, chcieli się bawić razem z nami i stworzyli fantastyczne widowisko. Dziękujemy także tym, którzy zechcieli nas odwiedzić i docenili ogromny wkład pracy Talentowiczów.

Organizatorzy: Anna Czarzasta i Beata A. Dąbrowska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SPnr1

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages