Niedziela, 21 stycznia 2018. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Koncert Marka Majewskiego

2017-04-24 12:00:00 (ost. akt: 2017-04-26 13:33:11)

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Nidzicy i ks. Andrzej Midura zapraszają na podsumowanie XI edycji konkursów z cyklu „Słowo i dzieje” oraz koncert Marka Majewskiego.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Nidzicy i ks. Andrzej Midura są już po raz jedenasty organizatorami konkursów dla dzieci i młodzieży o zasięgu powiatowym, pod wspólnym hasłem „Słowo i dzieje”.

W bieżącym roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej poparł uchwały ustanawiające m.in. rok 2017 rokiem rzeki Wisły, Adama Chmielowskiego, Tadeusza Kościuszki.

Z okazji 130 rocznicy przywdziania habitu przez Adama Chmielowskiego, św. brata Alberta, dla szkół średnich ogłoszony został konkurs recytatorski „Jaka to radość pomagać…”. Dla uczniów szkół gimnazjalnych konkurs „Tadeusz Kościuszko - bohater wolności”, na opracowanie prezentacji multimedialnej w związku 200. rocznicą śmierci Tadeusza Kościuszki.

Natomiast dla uczniów szkół podstawowych ogłoszono konkurs plastyczny „Płynie Wisła, płynie…” w 550. rocznicę pierwszego wolnego flisu na Wiśle.

W programie obchodów:
27 .04. – godz. 10.00 i 12.00, Wypożyczalnia dla dorosłych,
prelekcje prof. Waldemara Smaszcza na temat działalności i
twórczości św. Brata Alberta,
28.04. – godz. 10.00; Sala Relaks; konkurs recytatorski,
– godz. 18.00; Sala Rycerska, wręczenie nagród, koncert galowy autora i kompozytora, śpiewającego poety i satyryka, felietonisty i szantymena, scenarzysty i reżysera, a także konferansjera programów estradowych, telewizyjnych i radiowych - MARKA MAJEWSKIEGO.
Wstęp wolny!!!
Patronat honorowy: Burmistrz Nidzicy i Starosta Powiatu Nidzickiego.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: mgbpNidzica

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages