środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Powiatowy Turniej w Ruchu Drogowym rozstrzygnięty

2017-04-24 16:20:00 (ost. akt: 2017-04-25 08:33:38)

Zespół Szkół nr 3 w Nidzicy był gospodarzem kolejnej edycji powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu drogowym. Uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych rywalizowała ze sobą w czterech konkurencjach dotyczących przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy oraz jeździe sprawnościowej na dwóch kółkach. Zwycięskimi drużynami okazali się gospodarze turnieju.

Turnieje Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym mają za zadanie przede wszystkim popularyzowanie przepisów ruchu drogowego oraz bezpiecznych zasad poruszania się po drogach. Nieodłącznym ich elementem jest również kształtowanie partnerskich postaw i zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego, a także sprawnego i prawidłowego udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych.

Do turnieju przystąpiło 8 drużyn szkół podstawowych (Rączki, Łyna, Zaborowo, Napiwoda, Kozłowo, ZS nr 1, 2, 3 w Nidzicy) oraz 5 drużyn ze szkół gimnazjalnych (ZS nr 1, 2, 3 w Nidzicy, ZS Kozłowo oraz ZSO w Nidzicy). Drużyny szkół podstawowych składały się z 4 zawodników (dwie dziewczynki i dwóch chłopców), natomiast w gimnazjalnych z 3 zawodników.

Konkurs rozpoczął się testem wiedzy z przepisów ruchu drogowego. Kolejnym etapem było udzielanie pierwszej pomocy, jazda na torze przeszkód, oraz jazda w miasteczku ruchu drogowego.

Pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych oraz gimnazjalnych zajęli zawodnicy z Zespołu Szkół na 3 w Nidzicy. W kategorii szkół podstawowych – drugie miejsce zajęła drużyna z ZS nr 2 w Nidzicy, a trzecie miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej z Zaborowa. Miejsce drugie w kategorii szkoły gimnazjalne przypadło drużynie z Zespołu Szkół nr 2 w Nidzicy, a trzecie dla Zespołu Szkół nr 1 w Nidzicy.
kpp


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. VIOLA #2231682 | 88.156.*.* 26 kwi 2017 10:37

  Maja własny park dobrego nauczyciela sporo kasy na ten cel ze starostwa i wygrywają

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. 123 #2231655 | 95.50.*.* 26 kwi 2017 09:52

   Brawo "TRÓJKA" - Gratulacje:)

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages