Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

ZSZiO- jedna szkoła, wiele możliwości

2017-04-26 12:00:00 (ost. akt: 2017-04-26 10:29:53)

Autor zdjęcia: Marta Schabińska-Niewiesk

We wtorek 25 kwietnia w ZSZiO miało miejsce niecodzienne wydarzenie- Dzień Otwarty. W tym roku organizatorom przyświecało hasło: ZSZiO- JEDNA SZKOŁA, WIELE MOŻLIWOŚCI. Na przybyłych gości czekało mnóstwo atrakcji.

Gimnazjaliści z nidzickich oraz powiatowych szkół, ich nauczyciele oraz rodzice mogli nie tylko zwiedzić szkołę, ale także zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną proponowaną przez ZSZiO.

Doskonale przygotowani przewodnicy w atrakcyjny sposób prezentowali poszczególne profile. Toteż można było między innymi obejrzeć zaskakujące doświadczenia fizyczne i chemiczne, wziąć udział w grach edukacyjnych związanych z geografią i wiedzą o społeczeństwie oraz zagrać na giełdzie. To tylko niektóre z przygotowanych dla gości niespodzianek.

Technikum ekonomiczne prócz giełdy przygotowało jeszcze gry związane z wiedzą o inwestowaniu oraz prezentację dotyczącą papierów wartościowych: akcji i obligacji. Licealiści prezentowali swój autorski film o Katyniu, dzięki któremu wygrali wojewódzki konkurs „Katyń ocalić od zapomnienia”.

Nawet kapryśna do tej pory pogoda sprzyjała organizatorom Dnia Otwartego. Dzięki temu kolejne atrakcje czekały na licznych zwiedzających przed budynkiem szkoły. Uczniowie z technikum pojazdów samochodowych przedstawiali swoim przyszłym kolegom montowanie elementów silników, zaś młodzież z technikum budowlanego mogła się pochwalić prezentacją przyrządów pomiarowych.

Dzień Otwarty w ZSZiO wiązał się nie tylko z zapoznawaniem z wieloma osiągnięciami szkoły, ale także z możliwością spędzenia czasu w przyjaznej atmosferze, zjedzenia kiełbaski z grilla, skosztowania aromatycznych wypieków, napicia się kawy lub herbaty.

Miły nastrój spowodował, ze tych kilka godzin minęło w oka mgnieniu. Szkoda było się rozstawać, ale nikt nie wyszedł z pustymi rękami. Gimnazjaliści otrzymali ulotki informacyjne dotyczące oferty kształcenia proponowanej przez ZSZiO oraz komplet druków potrzebnych do złożenia dokumentów do naszej szkoły.

szkoła


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MartaSchabinskaNiewiesk

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. HEJ #2233333 | 93.105.*.* 28 kwi 2017 07:54

  Prymitywna reklama kto teraz na budowie miesza zaprawę taką szuflą , kto wymyślił turniej piłki nożnej w tej zagrodzie ,nie nadaje się do nogi , dlaczego nie koszykówka ,w przerwie meczów drużyny w okół szkoły na papierosie .

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ZŁY #2232674 | 217.99.*.* 27 kwi 2017 13:22

   Widocznie nikt z wypowiadających się w komentarzach poniżej nie chodził do tej szkoły. Moim zdaniem jest to najlepsza szkoła w której panuje dużo przyjaźniejsza atmosfera niż w innych pobliskich szkołach, a poziom edukacji jest bardzo wysoki.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. uo #2232602 | 5.172.*.* 27 kwi 2017 11:55

    nie polecam tej szkoły

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Brawo #2232144 | 90.254.*.* 26 kwi 2017 20:44

    Maskotka - strzał w dziesiątkę. Poślij dziecko do szkoły średniej z myszką miki ! Wierzysz w bajki to wierz. Ja chcę dobrego wykształcenia dla mej pociechy. Poslę do ogólniaka !

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages