Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Dwóch kierowców straciło prawo jazdy

2017-05-04 16:00:00 (ost. akt: 2017-05-04 13:15:04)

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

Podsumowując w kilku słowach długi majowy weekend można powiedzieć, że było spokojnie i bezpiecznie. Na terenie powiatu nidzickiego doszło do 1 wypadku i 3 kolizji.

To podobny poziom zdarzeń drogowych w ciągu kilku ostatnich lat. Policjanci skontrolowali 295 pojazdów i wystawili 140 mandaty, z czego 100 za przekroczenie prędkości.

Dwóch kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Wydłużony majowy weekend trwał przez 5 dni. Jeżeli ktoś zdecydował się wziąć dodatkowo 2 dni urlopu to dla takiej osoby majówka zakończy się dopiero za 4 dni.

Dla większości z nas był to czas wyjazdów, wypoczynku, relaksu i odwiedzin. Dla nidzickich policjantów to czas wytężonej pracy, którzy w tym czasie czuwali nad naszym bezpieczeństwem na drogach nidzickiego powiatu.

Na drogach można było zaobserwować zwiększoną ilość patroli ruchu drogowego, których głównym zadaniem było nadzorowanie głównych dróg i szlaków komunikacyjnych oraz kontrola stanu trzeźwości kierujących.

Funkcjonariusze wyrywkowo skontrolowali stan trzeźwości 295 kierujących oraz stan techniczny ich pojazdów. Wszyscy okazali się odpowiedzialnymi i świadomymi uczestnikami ruchu drogowego - wszyscy byli trzeźwi.

100 kierujących opuściło powiat nidzicki z mandatami za przekroczenie prędkości, a 6 za brak zapiętych pasów.

Policjanci zatrzymali 11 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów, a 8 kierowców samochodów ciężarowych nie zastosowało się do zakazu poruszania się po drogach podczas majówki.

Dwóch kierowców straciło prawo jazdy po tym jak poruszali się z prędkościami 116 i 110 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalne jest 50 km/h. Na naszych drogach doszło do jednego wypadku w którym ucierpiała jedna osoba i 3 kolizji. W porównaniu do ubiegłego roku to tylko jedna kolizja więcej.

Dwóch kierowców wróciło z „majówki” bez prawa jazdy

Policjanci z nidzickiej drogówki zatrzymali dwóm kierowcom uprawnienia do kierowania. Jeden z nich przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 66 km, natomiast drugi o 60 km/h. Mężczyznom na trzy miesiące zostały zatrzymane uprawnienia.

Długa majówka nie rozpieszczała nas wysokimi temperaturami i błękitnym niebem, jednak i taka pogoda nie powstrzymała dwóch kierowców przed zdjęciem nogi z gazu.

Wczoraj uprawnienia do kierowania straciło dwóch kierowców, którzy z nadmierną prędkością poruszali się w obszarze zabudowanym. Policjanci pomiaru prędkości dokonywali w miejscowości Muszaki gm. Janowo.

Mieszkaniec województwa mazowieckiego oraz warmińsko - mazurskiego jechali z prędkościami 116 i 110 km/h. W obu przypadkach przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Obaj kierowcy zastali ukarani mandatami i punktami karnymi.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali prawa jazdy. W dalszej kolejności zostaną przesłane do właściwego starosty, który wyda formalną decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu na 3 miesiące.

W przypadku, gdy kierowca, któremu zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące ponownie wsiądzie za kierownicę, grozić mu będzie wydłużenie tego okresu do 6 miesięcy. W przypadku dalszego nie stosowania się do przepisów, kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobie, która po raz pierwszy ubiega się o uprawnienia do kierowania.

kpp

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. MO #2238378 | 93.105.*.* 5 maj 2017 22:56

  sypacmandaty moze by tak popatrzyc co teraz wyrabiaja kierowcy na Kosciuszki Kraszewskiego Kolejowej

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. :) #2237775 | 185.170.*.* 5 maj 2017 00:00

  Jak sie odnosi zapinanie pasow dla kobiet w ciazy? kazdy ma swoja teorie juz chyba.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. maciek #2237581 | 88.156.*.* 4 maj 2017 20:16

  Czytał ktoś tę notatkę przed opublikowaniem? Nie sądzę. O tych zabranych prawkach i o prędkości jest chyba z 10 razy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages