Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Odkrywamy nowe drogi

2017-05-07 10:00:00 (ost. akt: 2017-05-07 08:48:51)

O to jak się jeździ po nidzickich ulicach zapytaliśmy instruktora nauki jazdy Piotra Jastrzębowskiego. Według niego ogólnie w nidzickim ruchu drogowym panuje wszechobecny chaos, który jest spowodowany nie tylko poprzez umieszczenie podwójnych znaków bądź nieumieszczanie ich wcale, ale wynikający także z tego, iż my nidziczanie po prostu nie patrzymy na znaki lub je ignorujemy.

— Przykładem tego jest tablica kierująca objazdem rynku. Informuje o tym, że należy skręcić w lewo w ul. Ratuszową, a wszyscy i tak jadą przez parking — mówi instruktor nauki jazdy Piotr Jastrzębowski.

Kolejny przykład to znak droga ślepa i zakaz ruchu na ul. Barke. Nikt na to nie zwraca uwagi. Kierowcy i tak jadą tamtędy do ulicy Działdowskiej. Nowe oznakowanie na ulicy Żeromskiego spowodowało wiele nieporozumień.

— Postawiono tam znak informacyjny "droga z pierwszeństwem", a znak ostrzegawczy "ustąp pierwszeństwa" został zaklejony mało widocznymi tasiemkami, co bardzo dezorientuje tych, którzy na znaki patrzą. Tutaj pierwszeństwo mają kierowcy, którzy skręcają w prawo jadąc od strony Urzędu Skarbowego, a nie jak było do tej pory, którzy skręcali w lewo jadąc ul. Żeromskiego od ul. Warszawskiej — wyjaśnia Piotr Jastrzębowski.

Trudniejsza jest sytuacja na skrzyżowaniu ul. Wyborskiej z ul. Żeromskiego. — Tam nie ma żadnych znaków, co mogłoby sugerować, że to skrzyżowanie równorzędne, ale od ulicy Przechodniej stoi znak "Stop". Myślę, że taki bałagan w oznakowaniu ma i dobre strony, bo przypomnimy sobie przepisy ruchu drogowego, przestaniemy jeździć na pamięć, pozbędziemy się schematów i odkryjemy „nowe drogi” — mówi Piotr Jastrzębowski.
roz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. lipek #2239831 | 93.105.*.* 8 maj 2017 11:19

  Do redakcji Gazety Nidzickiej, niech ktoś interweniuje w sprawie ogromnej dziury pod prawym kołem na ulicy Działdowskiej na wysokości ulicy Sportowej. Lej jak po bombie, auta się zawieszają.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. mieszkanka #2239579 | 88.199.*.* 7 maj 2017 22:01

  To co się dzieje w Nidzicy to parodia.... Powinni postawić znaki "zakaz wjazdu" już na 7- ce...!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Na ulicy 1 Maja #2239303 | 149.154.*.* 7 maj 2017 15:14

  przy sklepie z farbami na słupie umieszczony jest znak informujący o przejściu dla pieszych dla jadących od Placu Wolności, a dla przeciwnego kierunku tego znaku nie ma. Jak prawidłowo przechodzić w tym miejscu? Tylko czekać na potrącenie pieszego gdy z jednej strony kierujący zatrzymają się przed przejściem, a z drugiej będą jechać, bo nie ma oznakowania. Mogli by dla bezpieczeństwa oznakować to przejście na żółto na jezdni, tak jak na ulicy kolejowej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. NNI #2239073 | 7 maj 2017 10:28

  Czyja wina że taki bałagan na jezdniach i w tym ruchu ,na sesji zero sów ze strony komisji bezpieczenstwa a na komisjach? mówią ze nie wypracowali żadnych wniosków a tyle jest problemów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages