Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Uczniowie poznawali tajniki policyjnego rzemiosła

2017-05-11 13:00:00 (ost. akt: 2017-05-11 12:13:44)

Autor zdjęcia: kpp

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy gościli u siebie dzieci i młodzież z nidzickich szkół. Głównym celem ich wizyty było zapoznanie się z policyjnym zawodem oraz procedurą naboru do policji. Spotkanie z dziećmi zostało zrealizowane w ramach działań edukacyjno-profilaktycznych „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – otwarte jednostki policji”.

Nidzicką komendę od początku tygodnia odwiedziło kilka grup dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół nr 2 w Nidzicy oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Nidzicy.

Głównym celem wizyty dzieci i młodzieży było zapoznanie się z procedurą naboru do policji. Policjantka opowiadała o tym jakie predyspozycje powinien posiadać kandydat na policjanta oraz w jaki sposób przygotować się do pracy w policji.

Przygodę z policyjnym zawodem dzieci rozpoczęły od zwiedzania stanowiska kierowania czyli tzw. „dyżurki”. Oficer dyżurny opowiedział o specyfice swojego stanowiska oraz zaprezentował broń będącą na wyposażeniu jednostki.

W dalszej kolejności dzieci mogły zobaczyć wyposażenie pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

Policjantka zaprezentowała elementy umundurowania i indywidualnego wyposażenia policjantów. Każde z dzieci mogło przymierzyć czapkę, kamizelkę odblaskową, czy też zostać zakutym w kajdanki przez kolegę czy też koleżankę.

Największe jednak emocje i zainteresowanie wśród gości wzbudził policyjny radiowóz do którego mogły wsiąść, zapoznać się z jego wyposażeniem, czy też włączyć sygnalizację świetlną i dźwiękową.

Goście bardzo ochoczo zadawali pytania, którym nie było końca.

Funkcjonariuszka starała się w sposób prosty i zrozumiały przedstawić trudne aspekty codziennej służby.

Spotkanie z dziećmi zostało zrealizowane w ramach działań edukacyjno -profilaktycznych „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – otwarte jednostki Policji”.

kppCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages