Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Uczniowie mówią, że bywam nieznośna

2017-05-19 19:00:00 (ost. akt: 2017-05-19 13:50:09)

Wpływają kolejne zgłoszenia do plebiscytu na SuperBelfra 2017. Jednym z nich jest kandydatura Marii Mielczarek, nauczycielki języka niemieckiego w Zespole Szkół im. Króla Władysława Jagieły w Rogożu.

—To nauczycielka z pasją i wyjątkowym podejściem do uczniów. Jest gotowa poświęcić swój wolny czas na indywidualną pracę z uczniem. Pomaga, kiedy uczniowie mają problem ze zrozumieniem tematu — czytamy w uzasadnieniu zgłoszenia.

Spełnia się ponad 20 lat

— Jestem zaskoczona faktem, że uczniowie zgłosili mnie do udziału w plebiscycie. W Rogożu mamy wielu świetnych nauczycieli. To mógł być każdy — mówiła Maria Mielczarek. W pracy nauczyciela spełnia się już ponad 20 lat. — Pierwszym kierunkiem, który studiowałam była edukacja wczesnoszkolna. W trakcie nauki zaczęła się moja przygoda z językiem niemieckim.

Wyjeżdżałam na kursy językowe, zdałam egzaminy państwowe, a następnie rozpoczęłam studia w tym kierunku — wspomina. Dodaje, że zaczynając pracę w Rogożu, 17 lat temu, nauka języka niemieckiego była nowością. Dzieci były zachwycone i uczyły się z pasją. — Teraz króluje język angielski. Są jednak i tacy, którzy wybierają niemiecki — mówi nauczycielka.

Motywują ją uczniowie,
połykający bakcyla


Maria Mielczarek wykonuje swoją pracę najlepiej jak potrafi. — To moja pasja. Do działania motywuje mnie fakt, że są jeszcze uczniowie, którzy połykają bakcyla. Wierzę w nich, a oni mnie nie zawodzą — podkreśla nauczycielka. Dodaje, że osiągają wysokie wyniki w egzaminach gimnazjalnych. — Mam być z czego dumna — mówi pani Maria. Stara się motywować uczniów do pracy. Jest nauczycielką wymagającą.

— Uczniowie mówią, że "bywam nieznośna", jednak znam ich i chcę, by osiągali wyniki na miarę swoich możliwości — zaznacza. Maria Mielczarek angażuje się również w akcje ekologiczne. Koordynuje zbiórkę surowców wtórnych, a kilka lat temu przy współpracy z uczniami, rodzicami i nauczycielami zajęła I miejsce w konkursie wojewódzkim, którego celem było zebranie jak największej ilości baterii.

W nagrodę otrzymali urządzenie multimedialne. Pani Maria na pierwszym miejscu stawia język niemiecki. Lubi także pielęgnować kwiaty, podróżować. — Moją pasją jest również dobra książka i prowadzenie zdrowego trybu życia — dodaje.


Jak zgłosić kandydata do tytułu SuperBelfer 2017? Wystarczy wysłać e-mail na adres nidzica@gazetaolsztynska.pl. Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko nauczyciela, specjalizację oraz nazwę szkoły i miejscowość, w której się mieści (mile widziane krótkie uzasadnienie oraz zdjęcie). Kandydatury można zgłaszać do 15 czerwca 2017 do godz. 12.

Głosowanie trwa do 16 czerwca 2017 r. do godz. 23.59. Tytuł SuperBelfra w kategorii szkoła podstawowa oraz szkoła ponadpodstawowa otrzyma nauczyciel, który uzyska największą liczbę prawidłowo oddanych głosów. Zwycięzcy na szczeblu powiatowym zostaną zaprezentowani w tygodnikach lokalnych Grupy WM. Zwycięzcy na szczeblu regionalnym zostaną przedstawieni w „Gazecie Olsztyńskiej” i "Dzienniku Elbląskim".

Zgłoszeni kandydaci:

Jarosław Kosobucki
Jolanta Tomczak
Maria Mielczarek
Małgorzata Sowińska
Igor Nadolski

zl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages